Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek méhészet van a szomszéd...

Akinek méhészet van a szomszédságában, azt éri bármi kellemetlenség?

Figyelt kérdés

2012. aug. 19. 01:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha nem vagy allergiás a csípésére.
2012. aug. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
érheti hát az egyszer biztos én is mulkor kint napoztam a méhészet mellett és megcsípett a kis szemétládaott reohadjon meg!
2012. aug. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
szóval ja
2012. aug. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom éri-e, de én nem szeretnék méhek szomszédságában lakni. Azonnal elköltöznék onnan. Persze ha valaki hajlandó lenne megvenni a házat ilyen feltételekkel. Lehet, hogy el kéne titkolni a méheket. Azért lássuk be, jelentősen csökkenti a szomszéd házának értékét, tehát igenis éri kellemetlenség, az eladhatóságot illetően mindenképp.

Nem is tudom, lehet-e lakott területen belül méheket tartani. Azt nem kint szokták a pusztában? Ahol nincsenek házak vagy 200 méteren belül. Én egyszer egy erdőben találkoztam egy figyelmeztető táblával, hogy nem érdemes tovább menni, mert méhkaptárak kihelyezve. Sehol nem láttam, tehát jó messze lehettek a táblától. Ez így helyes, nem hogy még szomszédok mellé telepíteni őket.

2012. aug. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Érheti. Én például allergiás vagyok a méhcsípésre, a szomszédom meg méheket tart. Úgy derült ki az allergiám is, hogy megcsípett egy, a mentő vitt el.

Azóta persze tartok itthon kálcium injekciót.

Ha a szomszédod betartja az előírásokat (x méterre van a kaptár a kerítéstől, ami y méter magas), akkor semmit nem tehetsz ellene.

Viszont jól meg kell gondolni, hogy mit vetsz, ültetsz az udvarodba, tehát a legtöbb virág eleve ki van lőve. Fedetlen testtel ne mászkálj kint, a kerti partikat felejtsd el. A barátaid nem szívesen látogatnak majd.

Az előnye, hogy vehetsz mézet, ha még beszélő viszonyban vagy a szomszéddal!

2012. aug. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ez így van, hogy jó magas kerítés kell, ami végülis logikus, akkor pláne el sem lehetne titkolni egy vevő elől a méheket.

Ezek után a szerencsétlen családon rajta marad a ház élete végéig. Vagy mélyen áron alul veszik csak meg.

2012. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el a helyi önkormányzati rendeletet a méhekre vonatkozóan (a legtöbb településen állattartási rendelet a neve), vagy írd meg melyik településről van szó és kikeresem.
2012. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat.

Azt hiszem, hogy talán csak ketten voltak a válaszolók között, akik ők maguk laknak méhészet mellett.

Szóval AKI méhészet mellett lakik, azt éri-e ebből adódó kellemetlenség?

Szerintem aki kertes házban lakik az eleve számolhat évente egy csípéssel ha van méhészet, ha nincs...

2012. aug. 20. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem méh még életemben nem csípett meg, csak darázs.

6 évig kertes házban laktunk, ekkor is csak egyszer csípett meg darázs.

A többi darázscsípés nem is otthon történt, hanem egyéb helyen, strandon pl.

2012. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk régebben tartott a hátsó szomszéd méheket. A kaptárak a kerítéstől 3-4 méterre voltak elhelyezve. Mivel a kertünknek azon a hátsó részén csak egy nagy diófa, meg néhány málnabokor volt akkoriban, nem nagyon járkáltunk arra. Éveken át nem csípett meg egy sem, engem és másik három családtagomat sem. Kellemetlenséget apámnak okoztak, akit fűnyírás közben mindig megcsípett 1-2, amikor a kerítés közelében járt a géppel. Ez valamilyen okból ingerelte őket.


Nyilvánvaló pozitívum volt, hogy azokban az években mindig roskadoztak a gyümölcsfáink a terméstől. Nagy a kert, sok gyümölcsfával, nekünk többet használt, mint ártott a méhes. Azokon a fűnyírás közbeni csípéseken kívül (amikkel apu nem nagyon törődött) soha más problémánk nem volt.

2012. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!