Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fordulhat elő az, hogy...

Miért fordulhat elő az, hogy egy kutya/macska/hörcsög vagy más állat megeszi a kölykeit?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
ezek közül egyik se eszi meg
2012. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig van rá példa. Volt, hogy az én hörcsögöm is megette kölykeit, lehet azért mert betegek voltak. Jaj de nem volt szép látvány. Ugyanúgy hallottam macska gazdiktól is. Kutyákról nem hallottam.
2012. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a höri? ezekszerint hiányosak az ismereteim,ne haragudj:D
2012. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy első szülés és nem tud mit kezdeni kölykével, de lehet, hogy tényleg van valami rendellenességük kölyköknek és azért eszik meg, mert ilyent megéreznek az állatok.
2012. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az okot nehéz megmagyarázni, vannak rá elméletek, de tényleg előfordul.
2012. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%
Ha egy anyaállat nem tudná fölnevelni a kölykeit, akkor elfogyasztja azokat, így próbálja meg visszaszerezni azt az energiát, amit az embriók táplálásába ölt a szervezete. És így jobb esélye van arra, hogy életben maradjon és később sikeresen felneveljen egy almot. A rágcsálók ösztönei úgy vannak beállítva, hogy eredendően megeszik az újszülöttet, ha az nem mutat erős életjeleket. Ha az anya szervezete túlságosan legyengült, vagy túl stresszes a környezete, akkor is megeszi a kölyköket. Mivel nagyon szaporák, egy alom elvesztése evolúciós szempontból nem akkora hátrány nekik. Ragadozóknál ennél már bonyolultabb a helyzet, itt nagyon súlyos oka van minden ilyen esetnek. Az anya nagyon alultáplált, vagy megbolondult a stressz miatt, esetleg hibás géneket örökölt. De a legtöbb kutya és macska előbb pusztul éhen, minthogy a kölykeit bántsa.
2012. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a kutyám is megette a kölykeit!!!!!úgyhogy van ilyen de hogy miért ette meg azt már sajnos nem tudom! :*
2012. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!