Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Élnek farkasok Bakonyban?

Élnek farkasok Bakonyban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam hogy idén találtak lábnyomokat meg ürüléket, de farkast még nem láttak.Én ezt hallottam
2009. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem élnek csak a mártában.Bár ki tudja?
2009. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A farkasok végleg megtelepedtek magyarországon. A Tiszántúlon figyelték nagyobb számban, de már a Dunántúlon is ott vannak, főként a Dunántúli-középhegységben, ahol kevés az ember és a település. Mivel a farkas magyarországon védett nem vadászhatják, szóval a számuk folyamatosan nől, de ez nagy veszélyt jelent a juhokra és kecskékre, főleg a dunántúlon.
2009. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válszokat.Megerősítéseket várom
2009. júl. 29. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, most már előfordul időnként nálunk is. A farkasok nagyon visszaszorultak az elmúlt 100-150 évben és lényegében csak Oroszország, Lengyelország, a balti államok területén maradt meg jelentősebbnek mondható populációjuk. A 20. század közepén aztán a Lengyelországból érkezett farkasok egyre nagyobb létszámú populációt alakítottak ki Szlovákia keleti részében. Onnan jutnak el Magyarországra, a '80-as évektől kezdve egyre nagyobb számban. Szóval az Aggteleki-hegység és a Zemplén területén megjelenhetnek, de egyelőre még csak néhány farkas teszi tiszteletét nálunk. Egyébként manapság hiúzokra is lehet számítani az említett hegységekben.
2009. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: De, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem a Bakonyban még nem élnek. A szlovák állomány még csak északkeleten bukkant fel, legalábbis én így tudom.
2009. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Olvastam, hogy az Északi.khg. ben elvétve találhatunk falkákat. Sőt még Aggtelken is mondták, hogy található egy-két falka!
2010. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Élnek még szép.
2010. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen egy farkas él a Mecsekbe.
2013. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!