Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért így hirdetik meg az...

Miért így hirdetik meg az emberek a kisállataikat?

Figyelt kérdés
Ketrecet keresgélek neten, és rengeteg olyan hirdetést találtam hogy: Ketrec eladó ajándék állattal 10ezer forint. Meg Nagy ketrec eladó 15 ezer, AJÁNDÉK két tengeri malac. Ennek van értelme? Én ketrecet keresek, mert bele akarok tenni egy állatot, tehát üres ketrecre van szükségem, így aztán az ilyen hirdetésekből ki is lépek, ha tengeri malacot keresnék, akkor arra keresnék rá, de abban az esetben ezt a hirdetést nehezen találnám szerintem. Vagy van ebben valami logika amit nem találok? És az milyen hirdetés hogy ketrecet cserélnék bármire? MIRE?? Most hívjam fel hogy adok helyette tavalyi tankönyveket? Nem kéne hogy legyen valami támpont? Vagy ilyenkor mit ajánljak helyette? Valami állat felszerelést vagy mit?
2012. szept. 13. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen hirdetésekben megunt házi kedvenceket hirdetnek, tehát az állatot a felszereléssel együtt. Én is gyakran találkozok ilyennel, madarak esetében. A másik valószínűleg arra vonatkozik, hogy az illetőnek van egy fölös ketrece, ami csak lom, a helyet foglalja, és szeretne megszabadulni tőle. Természetesen a csere nem ilyen bagatell dolgokra vonatkozik, mint pl. tankönyv, hanem valami, ami értékben nagyjából megegyezik vele, és szüksége van rá. Ilyenkor ajánlani szoktak, az eladó pedig eldönti, hogy érdekli-e vagy sem.
2012. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, az ilyen hirdetésektől én is a falat kaparom néha...Én terráriumot kerestem, de sokszor hörcsög is járt hozzá (én szeretem a hörcsögöt, de nem azt kerestem).


Nézz szét a vatera.hu-n vagy a teszveszen.hu-n, mert ott nem kell telefonálgatni az eladónak, hanem tudsz online is kérdezni. Vásárolni meg kérdezni egy sima regisztrációval tudsz :)

2012. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is megunt malacokról van szó. És a hirdető úgy gondolja, a malacot hamarabb elviszik ha ketrecet is ad hozzá, és fordítva. A ketrec plusz ingyen malac is kelendőbb, gazdaságosabb, "megéri" a vevőnek. Két legyet üt egy csapásra...


Hát igen... előbb át kellett volna gondolnia az állattartást, és nem Vaterán ketrecestül megszabadulni tőlük hogy "hű, ezzel mennyi nyűg, gond van."

2012. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek:D Gondoltam hogy nem tankönyv, azt csak úgy írtam, de azért írhatná hogy kb. mire gondol, építőanyag, számítógépes alkatrész, konyhabútor vagy valami.
2012. szept. 13. 13:18
 5/8 A kérdező kommentje:
de a megunt állatot, sztem úgy kéne hirdetni hogy pl. Két tengeri malac ingyen elvihető, hozzájuk ketrec eladó 10 ezerért, és akkor aki malackát keres, megtalálja, és lehet megveszi hozzá ketrecet, így viszont aki ketrecet keres, nem fogja megvenni (szerintem) mivel gondolom nem ok nélkül keres ketrecet azaz bele akar tenni valakit. Egyébként köszi hogy válaszoltok:)
2012. szept. 13. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez lenne a normális...de hát az emberek néha nem normálisok. :)
2012. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal gonoszabb hirdetést is láttunk már. A ketrecet hirdette meg igen-igen jó áron. A több jelentkező közül az nyerte el a tendert, akinek még nem volt meg a vágyott tengerimalaca, és amikor ment a ketrecért, ott ült benne Béla a degu.

Amikor szóvá tette, hogy üres ketrecről szólt az alku, akkor elnézést kért az eladó, mondván máris megeteti a kígyóval Bélát, és üres lesz a ketrec.

A kígyó emlegetése a piros gomb, amitől minden rágcsáló kedvelő kiborul, eszet veszt, és rágcsálót hazavisz.

Béla új tulajdonosának is csak otthon lett gyanús, hogy a lakásban sehol se látott kígyót...

Szóval a ketrec eladó lakott állapotban kezdetű hirdetés, még egész korrekt. :)

2012. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogos észrevétel, tényleg pontosíthatná a dolgot, de ahogyan előttem írták, nem mindenkinek erőssége a logikus gondolkodás. :-)
2012. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!