Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Képesek lennétek arra, hogy...

Képesek lennétek arra, hogy állatorvosok legyetek?

Figyelt kérdés
Nekem nagy álmom az volt, hogy állatorvos legyek (aztán le kellett róla mondnaom, mert a kémia nem volt az erősségem). De talán jobb is, nem tudnám ezt a munkát csinálni. 1. Nem bírnék egy állatot sem elaltatni. 2. Szerintem zokognék ha behoznának pl. egy elütött kutyát, vagy egy olyat akin látszik mekkora fájdalma van, nem bírnám nézni. 3. Ha ezeken az állatokon nem tudnék segíteni, akkor meg végképp kiborulnék. Szóval jobb is hogy nem ment a kémia:) Ti hogy vagytok ezzel? Van 3 gyönyörű édes kutyusom amúgy.
2009. aug. 4. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Nekem nagyon álmom,hogy állatorvos legyek.

Igaz kémiából kettes voltam most 10.évvégén,de őgy hogy 3.02-re álltam :@

Na mindegy,bioszbol leérettségizek majd és mindenképp megpróbálom az állatorvosit.

Volt egy időszakom,amikor én is így gondoltam,de sokkal jobb arra gondolni,hogy hány álatot menthetsz meg,és ha belegondolsz,amikor elaltatsz egy állatot az is a segítségnek számít,mert végülis ha már altatni kell,valószínűleg jobb neki úgy.

Nehéz munka,de egyben szép is.

2009. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az orvosi pálya,akár emberi,akár állati, nagyon sok komoly döntéssel jár.

Addig,amíg az emberek eldönthehik,hogy pl.lekapcsolnak egy agyhalott rokont a lélegeztető gépről, addig egy ártatlan,kidobott, senkinek nem kellő állatról neked kellene dönteni,hogy élhet,vagy nem.

Ha nem jutottál el arra a szintre,hogy döntést hozz, ne bánd,hogy nem készülsz állatorvosnak.

Figyelmedbe ajánlom az Animal Planet/Állatmentések sorozatait, ott pontosan megtudhatod,hogy mit meg lehet tenni egy állatért.

Becsülendő példát vehetnénk róluk!!!!!

2009. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem mindenki így van vele az elején, elvégre azért megy oda, mert segíteni akar.

Aztán gondolom idővel hozzászokik, és felfogja, hogy nem az ő hibája, ha nem tud segíteni valakin. Meg érzéketlenebb lesz, és nem élőlényként látja a beteget, hanem feladatként. De ez természetes, másképp nem lehet lelkileg bírni az ilyen munkát, ha nagyon beleéled magad.

2009. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem birnám lelkileg.
2009. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is állatorvos szeretnék lenni, igaz, hogy biztos borzasztó közölni a gazdikkal, hogy menthetetlen az állat, de az milyen jó, hogyha segíthetsz rajta. Szerencsére jó vagyok bioszból is, kémiából is, de majd meglátjuk
2009. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem ez a legnagyobb problémám. Nekem a szüleim szeretnék, ha állatorvos lennék, mert szerintük nekem való lenne. Én nem azt mondom, hogy nem sajnálnám a menthetetlen állatokat, de sajnos sok állatom halt már meg, mondhatni "megszoktam", már amennyire ezt meglehet... Viszont állatkórházba nem tudnék dolgozni, műtétet végezni ilyesmit nem. Az még oké lenne ha lenne egy rendelőm ahol rühes kutyát vagy hasmenéses macskát hoznak be, viszont ha kihívnak egy tehénhez aminek csövet kéne levezetnem a torkán, vagy egy kacsát kéne kezelnem aminek hiányzik a fél csőre, lovat kéne herélnem... Nemtudom ezt át kell még gondolnom.
2009. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most végeztem a suliban , megyek tovább tanulni , de nem állatorvosnak , nem tudnám megcsinálni sztem !

Aztán ki tudja , de viszont én minden nap megyek az állatorvosommal mint "aszisztens " tegnap előtt voltunk egy kutyánál és elütötte az autó , valahogy a fejére mehetett rá , mert az egyik szemét kinyomta ahogy ráment .

Nagyon sajnáltam , elaltattuk és visszahelyeztük a szemgolyót .

Néha olyan nehéznek tűnik , de jó érzés tudni hogy megmentettünk a kutya életét!

2009. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg,én arra is gondoltam,hogy állatorvosi asszisztens leszek. Ahhoz azért mégsem kell annyit tanulni,de mégis azt csinálom amit szeretnék,illetve nem teljesen de mégis :)
2009. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze,már régi álmom,csak nagyon sokat kell tanulni,ezért az állatorvosi asszisztensnél maradtam,de állatot elaltatni....nagyon nehezen venném rá magam...:(
2009. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az állatorvosi asszisztenskedés az engem is érdekelne. Hol lehet olyat tanulni? Vagy nem kell hozzá különösebb végzettség?
2009. aug. 10. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!