Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet törvényesen tartani rókát?

Balisong kérdése:

Lehet törvényesen tartani rókát?

Figyelt kérdés
Szeretem a rókát :DDD
2012. nov. 4. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy lehet. Csak hitesd el a hatósággal, hogy te egy állatkert, vadállatmentő szolgálat, állatmenhely stb. vagy. Csak úgy, mint egy kutyust vagy cicát nem. Azt is tudod, mivel jár egy vadállatról gondoskodás? Egyáltalán állatokkal való bánás? A rókica nem simogatni való házi jószág, hanem ragadozó.
2012. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mit tom én csak unatkoztam és felmerült a kérdés
2012. nov. 4. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Múltkor az állatorvosi rendelőbe egy bácsi hozott egy rókát, szájkosár is volt rajta. Valami oltásra vitte. Amire emlékszem az annyi volt hogy a doki megkérdezte a bácsitól, hogy van-e benne chip, merthogy a kutyákba kötelező lesz jövőre :D De hogy most hivatalosan lehet-e tartani, nem tudom :)
2012. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy lehet. nekünk egerészölyvünk volt. el kell menni a természetvédelmi hivatalba és engedélyeket kell szerezni. természetesen oltatni is kell és chipeltetni, mint a kutyát. nekünk az ölyvet pont azelőtt ölte meg egy barom, hogy megkapta volna a gyűrűjét...

bármilyen vad állatot tarthatsz csak a megfelelő engedélyekre van szükséged.

2012. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engedéllyel lehet tartani. Engedély azért kell mert vadállat és minden vad az állam tulajdona. Azzal vigyázz ha nagyon szeretnél egyet tartani hogy egészen kicsi korától neveld, mivel nagyon nehezen szelídül meg. :)
2012. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engedély nélkül lehet tartani, de kell chipezni és évente kötelezően be kell oltani veszettség ellen.


A témához bár nem szorosan, de idetartozik ez a cikk is, ajánlom mindenki figyelmébe: [link]

2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!