Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hangya véletlenül elszakad a...

Hangya véletlenül elszakad a bolytól, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés meglehet, hogy sokak számára feleslegesnek tűnik, de engem érdekelne a válasz:

Ha egy hangya távol kerül a bolytól, pl. belemászik valaki szatyrába, az pedig hazaviszi, több km-re a bolytól, majd ott kimászik, azzal a hangyával mi lesz?

- meghal

- sikerül visszatérnie a bolyhoz még ha x távolságra van is

- vagy akár egy másik bolyhoz csatlakozik (ez lehetséges egyáltalán)?


2012. nov. 11. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meghal.

Egy hangya már akkor meghal, ha egy méterre elviszed az útvonalától, mivel nem képes visszatalálni.

2012. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog emiatt kifejezetten meghalni szerintem, de másik bolyhoz se hiszem, hogy tud csatlakozni, visszatalálni meg biztosan nem tud ekkora távolságból, de az túlzás, hogy egy méteren belül se tudna. A hangyák nagyon messze elkószálnak a bolytól maguktól is.

Én régen tartottam otthon különböző rovarokat, amiket kertből fogtam, és volt hogy véletlen hangyák is bekerültek a terráriumba. Nem pusztultak el, hanem járatokat készítettek a földbe, és egy darabig megvoltak.

2012. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer hallottam az Állati rekordok c. sorozatban, hogy ha egy hangyát elviszel máshová, a többi hangya, akikhez berakod, megismerik. Nem tudom, hogy igaz-e, de a narrátor valami olyasmit mondott, hogy ha a Sanyi nevű hangyát Magyarországból mondjuk Oroszországba vinnék el, ott akármelyik bolyhoz berakva köszönnének neki, hogy "heló, Sanyi!". De hogy ez igaz-e, az valószínűleg sosem derül ki.
2012. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!