Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok megérzik légitámadá...

Az állatok megérzik légitámadás előtt, hogy menekülni kell?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, hogy az embereket figyelmezteti a szirénák hangja, hogy el kell bújni és ők ugye viszik a háziállataikat is, ha épp a közelükben vannak, de a vadállatok mit csinálnak? Mert hallani nem lehet semmit, csak a szirénákat, azokat is csak a településeken, aztán a következő hang a robbanás hangja, de akkor már késő menekülni. A természeti katasztrófákat nyilván megérzik előre, de bombázás xx. századi találmány, az nincs belekódolva a génjeikbe.
2012. nov. 20. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a repőülőgépek és a riasztók hangja viszont őket is elriaszthatja.
2012. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha mondjuk egy erdőbe csapódik egy rakéta, akkor az ott élő állatoknak nincs esélyük a menekülésre?
2012. nov. 20. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére még nem volt ilyenben részem, de szerintem azért a bombázónak és magának a zuhanó bombának is lehet valami hangja, az állatok többségének jobba füle mint az embernek, így szerintem megpróbálnak ők is menekülni. (csak nem tudják, hogy mitől)
2012. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig tart míg leér a bomba?
2012. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én most Izraelben vagyok, szóval sajnos van némi tapasztalatom. Amikor meghallod a szirénákat, van egy kis időd, hogy tempós, nyugodt léptekkel elérd az óvóhelyet. Nem néztem az órát, de. kb 20-30 másodperc múlva hallottuk a becsapódást. Amíg le nem értünk, semmit nem hallottunk, utána meg már azért nem, mert a föld alatt voltunk, csak a robbanást lehetett hallani. Ha van is hangja a rakétának, szerintem amikor azt hallja valaki, már elkésett. Bár valószínű, hogy az állatok előbb meghallják.
2012. nov. 20. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Az erdőre nem nagyon szoktak bombákat szórni.

A városokra szoktak, mert ott vannak a célpontok. Úgyhogy a szarvasok miatt nem kell annyira aggódni.


A városi állatoknak persze szívás. De az első néhány eset után - a túlélők - megtanulják, hogy ha szól a sziréna, akkor be kell húzódni valahová / fel kell repülni (fajtól függően), mert mindjárt elszabadul a pokol. Egyszerű feltételes reflex alapon el tudják sajátítani.


(Egyébként kicsi koromban sokat gondolkodtam azon, hogyha egy állatot egy nagy földrengésszimulátorba zárnak, akkor meg fogja-e érezni a benne lezajló mesterséges földrengést, hogy mikor történik.)

2012. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából ezek a rakéták nem túl pontosak, szóval simán előfordulnak olyanok, amik erdőbe vagy más lakatlan területbe csapódnak.
2012. nov. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!