Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elgondolkodtam egy fura...

Elgondolkodtam egy fura dolgon. Valaki megmagyarázná? Legelő állatokról van szó.

Figyelt kérdés

Bele gondolt már valamelyikőtök? A hús a testben, fehérjékből és rostokból tevődik össze.A fehérjéből épül föl.A gazellák,antilopok, ugye legelnek...természetesen bennük is van hús,hisz abból állnak meg mi emberek is.

De a fűből és gazból,hogyan nyerik a fehérjét??Miből épül fel bennük az izom ha csak dudvát esznek?? A dudvában van fehérje?

Tudom hogy ez egy fura idióta kérdés,de engem érdekel :D Aki meg tudja mondani annak megköszönném.


2012. nov. 26. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
MINDENBEN van fehérje, még a kőben is. És mindig megesznek annyit, amennyire szükségük van, ez amolyan belső ösztön.
2012. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
WTF?? a kőben is?
2012. nov. 26. 20:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fura dolog! Egyszer a növényekben is van fehérje!Másodszor a fehérje alkotórészei is meg vannak.Azokból meg a szervezet szintézis útján készíti az építőanyagát ezért vannak a kémiai folyamatok a szervezetben.A szintézis összehozást jelent különböző anyagokból elemekből kémiai folyamatokksl összehozzák a szükséges anyagokat.Az állatok gyomra olyan hogy cellulózból is tudnak építkezni, míg az ember és a húsevők nem.
2012. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kémiaórán tanultuk... :-)))
2012. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kőben természetesen nincs fehérje!
2012. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti,és mi van a húsevő állatokkal,azok szervezete nem tud építkezni esetleg cellulózból?
2012. nov. 26. 20:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint az előtti...
2012. nov. 26. 20:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak ezért kérdem:


"Az állatok gyomra olyan hogy cellulózból is tudnak építkezni, míg az ember és a húsevők nem."

2012. nov. 26. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:
a szervezetek a fehérjéket építőkövekből rakja össze, ezek az eszenciális aminosavak. A tápanyagot a gyomor eszenciális aminosavakra bontja, majd ebből építi fel a saját fehérjéit.
2012. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. nov. 27. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!