Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért undorodnak egyes emberek...

Miért undorodnak egyes emberek a pókoktól, rovaroktól/bogaraktól, hüllőktől és egyéb ilyen állatoktól?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 21:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Az irracionális félelmek a pszichológia máig felfedezetlen területe. Ezért kérdésedre nincs jelenleg logikus válasz.
2009. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez az undor is egy evolúciós bizonyíték, mert pl sokan félnek mégis kevesen halnak meg ilyesmi miatt,míg egy autótól nem félünk amiatt meg sokan meghalnak.

kicsit értelmesebben is elmagyarázom ha kell, csak rossz a billentyüm meg álmos vagyok.

2009. ápr. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert undorítóak! Az összes ízeltlábú és a békák is! A kígyók annyira nem. Azért azok, mert belemásznak a ruhádba vagy a hajadba... :S Tudom h nem ez a válasz a kérdésre, én se tudom, miért undorítóak. De szerintem borzalmas...
2009. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
ha tese bántod őse bánt!
2009. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem semmi bajom a gyíkokkal,kígyókkal,gilisztákkal békákkal egerekkel,patkányokkal stb.de a pókokkal halálra lehet engem ijeszteni...

nekem a közelemben nem lehetnek mert rögötn sikítva hívom anyut :D

2009. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A kedves kérdező inkább örüljön, hogy nem szenved ilyen betegségekben, mint pl. többek közt én: arachnofóbia = pókiszony.
2009. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mert undorítóak! Az összes ízeltlábú és a békák is! A kígyók annyira nem. Azért azok, mert belemásznak a ruhádba vagy a hajadba... :S Tudom h nem ez a válasz a kérdésre, én se tudom, miért undorítóak. De szerintem borzalmas..."

Ez tök jó, hogy ezt leírtad.

Csak egyet felejtettél ki:

SZERINTED

undorítóak. Ha megkérdeznéd őket, lehet, h azt mondanák, te vagy számukra az undorító. Vagy, hogy hétköznapibb példával éjek: próbáld meg egy németnek elmagyarázni, hogy szerinted miért undorító a német nyelv. Számára nem lesz világos.

Jegyezzétek már meg: az undor nem igazság, hanem relatív dolog. Azért tartjuk undorítónak, mert evolúciós szempontból ez kellett, hogy kialakuljon bennünk. Mert így elkerültük őket és nem csíptek meg.

SZóval ez relatív, hogy kinek mi az undorító. Ha engem kérdezel, cseppet sem azok.

2010. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert gyerekkorunktól fogva az van belénk nevelve,hogy undorodjunk tőlük,mert mások mint mi.Pl nyálkás a testük.Hisz' ha jól megnézed a kisgyerek még simán megfogná a békát,vagy a gilisztát,és tartogatja,nézegeti,amíg rá nem szólnak,hogy "Fúj,dobd el,mérge,csúnya..."

Csak olvass el egy Kosztolányi Dezső verset, például a "A rút varangyot véresen megöltük"-et.

2010. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ui.: *mérges

Egyébként abban a versben Kosztolányi nyíltan gyilkosnak is nevezi a kisgyermeket.

2010. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom nincs a hüllőkkel, csak a rovaroktól/bogaraktól/pókoktól félek, de nagyon, mert nem szimpi a kinézetük, és ahogy másznak, meg kinéznek, meg csípnek harapnak meg a jó ég tudja miket csinálnak :D
2010. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!