Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki hogy...

Hogy mondjam meg neki hogy nincs igaza?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm nagy lószerelmes,és elkezdi nekem,hogy a ló a leggyorsabb állat a világon,és lekörözi a gepárdot.Szerintem ez óriási sületlenség,de nem bírtam a szájába rágni,hogy a gepárd a leggyorsabb,de erre ő meg csak bizonygatta,hogy a ló így meg úgy.Nagyon makacs,és nem tudom,hogy mondjam meg neki az igazat.

2012. dec. 3. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatod neki wikipédián az adatokat. Bár, ha ennyi esze van, nem biztos, hogy felfogja mi az igazság :)
2012. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Hosszabb távon tényleg a ló a gyorsabb, mivel a gepárd csak nagyon rövid ideig képes nagy sebességre.

bár nem tudom melyik a leggyorsabb állat, de ezen vitatkozni... Foglaljatok le magatokat mással.

2012. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,de ő mindig azt mondja,hogy ne az általánosságot nézzem,mert vannak olyan lovak amelyek I2O-km/h-val is képesek "száguldani".Én csak néztem rá,hogy most ez viccel?,de nem viccelt,annyira szerelmes a lovakba,hogy már nem létezik számára más,de szeretném neki bebizonyítani,hogy nagyot téved.
2012. dec. 3. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért jobb az neked, ha bebizonyítod? Inkább hagyd rá. Különben is, biztos ismered: Mi jár annak, akinek igaza van? - Hát a szája. Hidd el, aki ilyen makacs, azzal kár vitatkozni.
2012. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd, majd kinövi. :) Ha nem akkor meg úgy marad.


Beszélgessetek másról.

2012. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
tényleg vannak nagyon gyors, sprinter lovak, én angol telivért ismerek párat akik tényleg baromi gyorsak(elég gyakran jártunk régebben versenyekre, nekünk is volt több ló versenyben..) de azok sincsenek olyan gyorsak mint a gepárd, pedig ezek a lovak a gyorsaságra vannak kiképezve.. úgyhogy nem a ló a leggyorsabb állat a világon, de még csak nem is a legkitartóbb, szerintem..
2012. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez az állítás akkora egy baromság......hogy jutott a barátnõd erre a pihent agyú elméletre??A legtöbb barna medve is képes olyan gyorsan futni mint a ló!Ha azt mondja a barátnõd hogy ne átlagot nézz,akkor meg mond meg hogy ugyan ezen az alapon lehetnrk olyan gepárdok amik mit tom én pl:140-el tudnak sprintelni (ne tépjétek le a fejemet,én is tudom hogy ez nem lehetséges,de ha egyszer ilyen gyökér a barátnõje,akkor ezt is simán be nyalja mint a csokis fagyit.....)
2012. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt mutasd meg a barátnődnek:

Leggyorsabb ló: 69,62 km/h [link]

Gepárd: 110-120 km/h [link]

2012. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a leggyorsabb szárazföldi emlős a gepárd. de pl. a vándorsólyom vadászat közbeni zuhanórepülésnél elérheti a 320 km/h sebességet. ez azért nem rossz.
2012. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!