Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi történik a gyöngy kagylóval...

Mi történik a gyöngy kagylóval, ha kiveszik belőle a gyöngyöt? Elpusztul?

Figyelt kérdés
Erre már viszonylag régebb óta nagyon kíváncsi vagyok. És ha elpusztul, akkor ezeket feldolgozza az élelmiszeripar?

2012. dec. 12. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ma már tenyésztik a kagylókat és szándékosan helyeznek a kagylóba "idegen anyagot" például homokot.

A kagylók elég sokáig elvannak mire szép nagy gyöngy lesz bennük. Amelyikből kiveszik a gyöngyöt az elpusztul. De nemcsak a gyöngyöt hasznosítják. A kagyló húsa megy az élelmiszeriparba a héját is felhasználják. A szépségipar és ajándék készítés gyanánt.

2012. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Szegény kagyló :(
2012. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%
A gyöngy nagyon mélyen keletkezik a kagyló testében, a köpeny alatt. Nem lehet úgy kiszedni belőle, hogy ne trancsírozzák szét a kagyló szerveit. Biztosan felhasználják a kagylóhúst is, de talán nem az élelmiszeripar. Állati takarmánynak biztosan jó. A házából is sok mindent készítenek, dísztárgyaktól kezdve a csillogós kozmetikumokig.
2012. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm szépen a válaszaitokat! Mindnek kifejezetten örültem, és nagyon is hasznosnak találtam őket! Ment is mindenkinek a zöld kezecske :)
2012. dec. 13. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!