Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elhullott állat tetemét...

Elhullott állat tetemét "beveszik" az állatorvosi rendelőkben?

Figyelt kérdés
Sajnos elpusztult egy gazdátlan cica itt nálunk a kertben, eltemettük volna, de az időjárás miatt jelenleg erre nincs módunk ( hideg van - kemény a föld, nem tudunk ásni). Viszont valamit kéne csinálni vele, már csak a fertőzésveszély miatt is. A kérdésem tehát az, hogy elvihetem az állatorvoshoz így, mert ott gondolom meg van a módja ennek, valamint hogy ha igen, akkor ez jár-e anyagi vonzattal?
2013. jan. 23. 03:25
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Önkormányzat elviteti szerintem ha beszóltok nekik. Tedd ki szegényt a kapu elé. RIP.
2013. jan. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Vagy jól megbüntetik érte és megérdemelten.


Ásni hidegben is lehet, és nem nagy vasziszadasz, csak csákány is kellhet a felső fagyos réteghez és ne olyan helyre temesd, ahol szennyezheti a talajvizet.


Jut eszembe mégis mit csinálnak csak a budapesti kutyások, ha a kutyájuk megdöglik? Gyanítom, hogy sok a kukában végzi, nem kis fertőzésveszélyt okozva ezzel.


(Csak Budapesten él csak bejelentet kutya mintegy fél millió.)


Hivatalosan pedig a sintér foglalkozik ilyennel, neki kell bejelenteni.


Az önkormányzatnál biztosan megtudják mondani az elehetőségét. Hogy mennyit kér érte nem tudom, de lakhelyemen elég kényelmesek, nem sietik el dolgot.


És jó pénzért van állat hamvasztó vállalkozó is (házhoz jön), sőt flúgos futamoknak még kisállat temető is.

2013. jan. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ásni személy szerint így télen nem hiszem tudok, a 20 évemmel és 48 kilómmal (nőnemű vagyok). A kérdés leírásába pedig direkt ki is írtam, hogy ez egy kóbor kiscica volt, nem saját. Tisztában vagyok az állattemetős meg hamvasztásos alternatívákkal, ha saját állatról lenne szó, akkor azokhoz a lehetőségekhez folyamodnék. Azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjam, létezik-e valami ingyenes megoldás erre az esetre.
2013. jan. 24. 01:36
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Mi egy főút menti faluban lakunk, és az áthaladó autósok által elütött macskák teteme a dzsumbujjal benőtt szemközti árokban (mögötte az erdő) nyugszik. Nem is lenne nekik elég hely a kertben...

Kérdező, vidd ki a cicát a városon kívülre egy elhagyatott árokba (valami lebomló szövetben/lepedőben) esetleg szórhatsz rá homokot vagy köveket.

#2, ha valakire rá akarsz támadni, tudok egy remek kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__39173..

2013. jan. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Be szokták venni és elviszik a feldolgozóba. Hívj fel párat a környékeden, nem tudom vállal el e mindegyik ilyet, próbálkozz. Mikor elpusztult a macskám, akkor mondták, hogy van ilyen lehetőség, azt nem tudom, hogy pénzbe kerül e, mert mi eltemettük máshová.
2013. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!