Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítség! Mi lehetett ez a...

Segítség! Mi lehetett ez a "kukac"? Szúnyoglárva?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Rettenetesen félek az ilyen kis hernyóktól, férgektől, kukacoktól!


Kimentem, át akartam ültetni a virágot, nem tudtam hová rakjam le egy hordó tetejére akartam. Azt hiszem még tegnap is víz volt a tetején, vagy tegnapelőtt víz állt a tetejében. Nem sok, egy kevés, amennyi az esővel odakerült. Ma már száraz volt, gondoltam odapakolok. Odanéztem és megláttam egy kis kupac valamit úgy kisujjnyi volt, vagy olyan borsónagyságú kupac. Először azt hittem elszáradt virág vagy valami ilyesmi. De aztán megláttam, hogy mozog!!!! Sok pici kukac volt! De tényleg sok, olyan 20-30 db biztos volt. Egy kupacban!

Vöröses-barnás színűek voltak, és mintha egy kis fekete ici-pici rész lett volna az egyik végükön. Nem néztem meg nagyon, próbáltam szétnyomni őket valamivel. Amikor megnyomtam teljesen szétmentek, mintha kiszáradtak volna, szinte porrá váltak. Nagyon undorító volt, ott is hagytam.


Kell ettől félni? Mi lehetett ez, hogyan került oda?


Nem olyan szúnyoglárva volt, ami úszkál meg azon már vannak ilyen kis szőrök vagy mik, azt ismerem. Arra gondoltam először nem valami ilyesmi lesz belőle és akkor ez is az volt? Vagy köze sincs a szúnyoghoz? Nem értek hozzá.

Csak mintha hasonlított volna arra, amikor régen az esővizes edényekben volt vízibolha, szúnyoglárva meg néha 1-2 db valami kis kukac. De nem ennyi!!!


Elnézést, hogy sokat írtam, de próbáltam elmondani mi történt. Szerintetek mi lehetett ez?


(A monitorom nem jó így a képeket nem igazán tudom megnézni mert nem jók a színek és homályos minden... ha esetleg valaki linkelni akar akkor csak olyat amin nagyon nagyban vannak a dolgok, mert kicsiben szinte semmit nem látok. Rákerestem én is az interneten, de nem jutottam semmire mert nem láttam belőle sz.rt sem.)


Köszönöm a segítséget.


2009. szept. 3. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Szia

Ezen az oldalon találtam egy olyan képet,ami alá az van írva hogy : "Bolharák és szúnyoglárvák egy merítéssel"

Szerintem ezt láthattad.

Nyugu én is bogárfóbiás vagyok.Félek mindentöl aminek több lába van mint nekem...:D

2009. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod és az előző válaszoló képe is a nem vérszívó árvaszúnyog álcáját(lárváját) mutatta be (vörös szúnyoglárva). A vízben fejlődik, a víz oxigéntartalmát hasznosítja, tehát a legismertebb szúnyoglárvákkal szemben az iszapban élhet (és él is). Az akvaristák és a pecások nagyra becsülik, kiváló tápértékű haltáplálék, ráadásul a halak szivesen is fogyasztják. Nekem nagyon pofa egy jószág sajnálom is amikor velük etetem az akváriumi halaimat. :)
2009. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Rettenetesen félek az ilyen kis hernyóktól, férgektől, kukacoktól!"



Nyugi, nem vagy egyedül! Ja és szerintem az olyan élőlények ellen, amitől undorodsz, használj gumikesztyűt+ bármit ami káros az egészségre(egyszerre)!

2011. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!