Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi és milyen takarmány...

Mennyi és milyen takarmány kell a tojó tyúknak?

Figyelt kérdés
Tyúktartásba kezdenénk, és szeretnénk kalkulálni, hogy mennyibe kerül a tartásuk. Sokat olvastam már irodalmat, annak a véleményét szeretném kérni, aki gyakorló tyúktartó.
2013. febr. 7. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tojótápot akarsz etetni, akkor 10.000 Ft/q-val számolj, nagytételben. Kicsiben inkább 12-15.000 Ft. De előállíthatod magadnak is, ha van terményed, veszel egy takarmánykeverőt, (ez kb 5-600.000 Ft) és akkor vannak receptek, amiket megcsinálsz. Premixek sokfélék vannak, azokból kell keverni bele, a többi szója, kukorica, búza/árpa/rozs/ilyenek, napra(esetleg granulátum, de akkor rakj vele olajat is) ha e mellett döntesz, írj privátot és mondhatok pár praktikát.
2013. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tojóhibrideknek napi kb. 11-12 deka táp elég, de ők felnőtt korban csak 2 kiló körüli élő súlyúak. A nagyobb testű (2,5-3 kiló élősúly) kettőshasznú tyúkok kb. 14-15 deka takarmányt esznek meg. Na, már megennének ennél többet is, viszont a többlettől elhíznak és az nem tesz jót a tojás-termelésnek. A kukorica, búza önmagában nem elég. Illetve, akkor lenne elég, ha nagyon nagy terület állna a rendelkezésükre, ahol tudnának eleget szedegetni bogarakból gilisztából egyebekből. Nálam ez kizárt, viszont én tudok elég jó áron terményt venni, így én a koncentrátumban gondolkodom. Kukoricából, búzából, esetleg egy kis árpából, tritikáléból akarok koncentrátummal, mésszel takarmányt összeállítani. Úgy számolom, hogy ki fog jönni 100 ft/kg áron.
2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
nekem is vannak tyúkjaim, én is tojás miatt tartom őket. Én nem vagyok híve ennek a tojótápnak, semmi mű dolognak. Én kizárólag kukoricán nevelem őket. Hol darált formában hol szemesben. Nagy helyen vannak elkerítve. Amint elérhető a zöld takarmány nyomatom nekik ameddig lehet tavasztól késő őszig. Nyáron nagy a tojás termelés. nekem 10 tyúkból naponta letojt olyan 8. Volt hogy mind megtojt de volt hogy csak kettő. Egy hét alatt 30 darab biztos össze jött, még volt hogy 35-40 is. a szomszédomban több tyúk van, ott adnak neki búzát is és tojótápot is. A tojótáp akkor éri meg igazán ha több tyúk van. Nekem 10 tyúkhoz nem nagyon éri meg. Ahol lakom ott 11.000 forint egy zsák, azaz 50 kg. Nekem bevált a rengeteg zöld és a górés szemes tengeri.
2013. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%
Kérdésedből látszik városi vagy, szerintem ha ennyire 00"7" a tudásod tyúk ügyben inkább vegyél még 1 macskát
2013. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!