Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg fizetnem kell azért,...

Tényleg fizetnem kell azért, ha állatmentő szolgálatnak bejelentek egy kóbor kutyát?

Figyelt kérdés
A szomszédos település buszpálya udvarán napok óta látok egy sovány kutyust, akit az arra járók szánnak meg néha egy-egy falattal. Kérdezősködtem és állítólag már 3 hete csatangol ott. Próbáltam kérdezősködni a település jegyzőjénél, de a válasz nagyjából az, hogy nem csinálnak semmit a kutyáért. Érdeklődtem állatmentő helyekről, és azt mondták, hogy nekem kell kifizetnem, ha bejelentem a kutyát. Tényleg így működik ez?

2013. febr. 12. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te még jól jártál.

Előttünk ütött el egy szerencsétlen öreg kutyát a vonat pár éve.

Csak megcsapta, élt szegény de nem bírt mozogni.

Mi nem tudtunk mit csinálni vele, se kocsi, se férfi a háznál, megemelni se bírtuk volna - nem is tett volna jót neki.

Pénzünk nem volt hogy kihívjuk az állatorvost.

Feltelefonáltuk az összes! állatvédő, állatmentő szolgálatot, a nagyobb nevű otthonokat.

Mindegyik lekoptatott a fenébe.

Az önkormányzat is.

A végén valahonnan jó vidékról jött fel egy teljesen noname állatotthon furgonja, aki ingyen elvitte a kutyát megvizsgáltatni, és kezelni.


Mivel ők nem kérnek az adó 1%-ból, ez az eset után értelmesebbnek látom másfelé adni!

2013. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem kicsit dühít engem, hogy jóformán nem lehet semmit tenni, ha nem tudom befogadni, vagy gazdit keresni neki, akkor szerencsétlen állat ott sínylődik az utcán, amíg bírja. :(
2013. febr. 12. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Jobb híján a területileg illetékes gyepmesteri telepnek el KELL, KÖTELESSÉGE elvinni a kutyát.
2013. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelezve lett az illetékes jegyzőnek, csak bízom benne, hogy tenni óhajt valamit az ügy érdekében, bár semmi biztató információt nem kaptam.
2013. febr. 12. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne jegyzőnek szóljál, hanem a gyepmesteri telepet értesítsed.
2013. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A leadásért szoktak pénzt kérni néhány helyen. Ha a menhelynek nincsen szerződése az önkormányzattal arra vonatkozóan, hogy az összes kóbor kutyát begyűjtse, megtagadhatják a befogást, de akár a leadást is. Ha nem a menhely az illetékes, a kirendelt sintérnek kell bejelenteni a kutyát. De ha jót akarsz neki, akkor vagy befogod te és keresel neki gazdát, vagy valakit aki tudja ideiglenesen vállalni. A sintért én kihagynám.
2013. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik településről van szó?
2013. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmmm... a jegyző elvileg AZ állatvédelmi hatóság.... Nem minősítem, hogy végzi a dolgát...

Én a helyedben megkeresnék több állatvédő szervezetet: [link]


[link] (ő nem szervezet, de sztem tuti segít abban, hogy hova fordulj)


[link]


[link]


Most hirtelen ennyi. Nem biztos, hogy el tudják helyezni, de abban talán tudnak segíteni, hova fordulj. Bár most az árvízből mentenek, nem biztos, hogy azonnal tudnak foglalkozni egy jelenleg nem életveszélyben lévő kutyával, de azért próbáld meg, legfeljebb azt mondják, hogy jelentkezz később.

2013. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!