Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erdőben talált koponyát le...

Erdőben talált koponyát le kell fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
Találtam egy rókakoponyát. Nem tudom mióta lehetett ott, de elég ép. Szerintetek ki kéne főzni, vagy le kéne fertőtleníteni valahogy?

2013. márc. 2. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is megkérdezném a helyi állatorvost,hogy volt e veszetség a megyében a vadállatok között.Negativ válasz esetében,erős hipós oldatban fertőtleníteném.A veszetség gyógyíthatatlan betegség!
2013. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mindenképp kifőzném.Gondolom,már úgyis hozzányúltál,de ezentúl csak gumikesztyűben tedd.

Ritka a veszettség,de pl.határmenti területeken előfordul,hogy fertőzött állat téved át.

Én nem nyúltam volna hozzá semmiképp.

2013. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
100%
Ha nincs már rajta hús akkor nem fertőzhet, mert az állat elhullását követő néhány hét múlva a vírus elpusztul.
2013. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel,hogy nem árt túl óvatosnak lenni ilyen esetben.
2013. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
A veszettségtől pont nem kell félni, de azért egy természetesen letisztult koponya épp elég bacit hordozhat. Ha tetszenek a hófehér csontok, akkor főzd ki egy ócska fazékban, amit utána kukázhatsz, majd áztasd hipóba. Ha szeretnéd csontszínűnek megtartani, akkor tömény szódabikarbónás vízben főzd. Egyesek javasolják a hipós főzést is, de annak olyan gőze van, amivel ki lehet irtani egy egész társasházat.
2013. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!