Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Óriáscsigát tartók! Mik a...

Óriáscsigát tartók! Mik a tapasztalataitok velük?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne, hamarosan kapok egy óriáscsigát.

Egyedül is elvannak? (párban félnék tartani őket, hiszen elég hamar szaporodnának, és nem tudnék annyi picivel mit kezdeni!)

Naponta mennyi táplálék és víz szükséges nekik? Mekkora terráriumban érdemes őket tartani? Hogyan és mivel rendezzem be neki a terráriumot, hogy jól érezze magát? Lehetne-e neki "játszóteret" építeni esetleg?

Sokat olvastam róluk, de kíváncsi vagyok ti mit mondtok!

Köszi előre is :D



2013. márc. 8. 14:29
 1/4 anonim válasza:

nekem volt 4, de valamiért nem akartak elszaporodni, ellenben tündéri kis jószágok voltak (7 évet éltek kb.)


A terráriumba kell föld (én virágföldet használtam), azt folyton spricceltem, hogy nedves legyen. Külön víz nem volt bent nekik. A tartásuk roppan egyszerű, mert mindent megesznek, még a kezedet is megpróbálják megrágni a kis reszelős nyelvükkel, de imádják a zöldséget, uborkát, félbevágott nyers cukkinit, tojást, tojáshéjat (ez a mész miatt kell nekik), háztartási kekszet, és mindent. Ha megették, akkor adni kell nekik még, ha nem eszik meg és megszárad/csúnya lesz a zöldség, amit adtál, akkor cserélni kell.


Az enyémeknek volt egy gumisünijük, azt szerették görgetni meg másztak rajta, de mindennel elvoltak, átdugták a kis fejüket egy kirágott szelet uborkán, "vonatoztak", meg egyszer egymás hátára álltak, és csináltak egy "oszlopot" padlótól plafonig. Szerintem amúgy megvannak egyedül is, de több csiga sokkal viccesebb :)


Időnként téli álmot alusznak, egy meszes réteggel lezárják a házuk nyílását, olyankor nem kell velük semmit csinálni, hagyni kell őket is pihenni. Ha fel akarod őket ébreszteni, akkor meg kell őket fürdetni. A langymeleg-vizes fürdőt amúgy is szeretik, én hetente egyszer megfürdettem őket a mosdókagylóban, egy fogkefével óvatosan lepucoltam a házukat, lemostam az odaragadt földdarabokat a "pocakjukról", meg kitakarítottam a terráriumot.


Ha pici csigát kapsz, azok nem mindig élnek sokáig, de ami egy centis, az már általában megmarad, annak egy ideig elég egy pohár is, egy jól kilyukasztgatott folpackkal a tetején. Látni fogod, mekkora hely kell neki, nekem 4 csiga lakott egy 20x40x30 centis terráriumban, de ismertem olyat is, aki gömbakváriumban tartotta őket (annak a lefedése ugye neccesebb).


Szóval a meleg, nedves helyeket szeretik, a sótól óvd őket, etesd és spricceld le őket időnként, akkor sokáig élnek.


Amikor meghal a csiga, akkor felfordul és büdös lé van a házában. Én az enyémeket eltemettem egy barátnőm kertjében. Imádtam őket, sok örömöt okoztak.

2013. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

mohatőzeget használj, az én csigáimat abba tartom és most fogja tölteni a 8. évéta legidősebb .uborka saláta alma ezek az aktuális ételek.legyen nedvesség a terráriumban.én építettem nekik játszó teret az agyagszobraimból:pl. barlang.ne legyen nagyon száraz a talaj, bár maguktól is benedvesítik.egész kolóniám van, tenyésztem őket. ha jól érzik magukat 2 hetente tojnak. NE TEGYÉL IRATOKAT A KÖZELÜKBE! CSIGUSZ (8ÉV) SZINTE TELJESEN ELPUSZTÍTOTTA A NÖVÉNY GYŰLYTŐMET!!! ÉS MEGETTE A MISENAPLÓM!RAWR! de nem haragszom rá sőt sokkal szebbek lettek hogy újra megcsináltam őket :3. nagyon szereti a papírt, próbálom leszoktatni de csak lassan megy.egy vicces sztory a csigákról: adtam egy csigut barátnőmnek. megnőtt. este volt, anyukája nem tudott aludni, és egyszer csak egy rémisztő hang. puff valami le esett.azt hitték betörő.halálra voltak rémülve. mikor reggel kimendtek azt láttak hogy a csiga lelökte a vastetőt az üvegről. XDDDD

foglalkozz velük szeretik ha nézik,simogatják őket.ha teljesen behúzza a szarvát akkor megilyedt ha félig akkor is ha pedig kinn van vagy csak éppen behúzta akk jól érzi magát. párban érdemes tartani őket, szószerint belehalnak az unalomba.pár nélkül meg pláne!ha kell csiga szólj :3

szívesen adok. sok sikert!!!

2013. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ya kell nekik szépia csont vagy másnéven csőrkoptató a kagylójuk növekedése érdekében rendszeresen fürdesd őket s ha lehet tegyél valami tálkába be nekik vizet szeretnek fürdeni :3 ami lehetőleg nem mozdul ki a tőzegből. a virágföld nedves masszává válik, utálatos és ellepik a bogarak. fúj! tőzeg kizárólag tőzeg!mohatőzeg. ne tegyél be nekik köveket se kagylókat.nem tesz jót nekik.ha betegségük van szólj! ált tudom a megoldást vagy hogy mi volt ill. mi a bajuk van a pillanatban. és mivel gyógyítsd.mégegyszer sok sikert!
2013. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

tarts együtt elevenszülő (pl.:iredalei, zanzibarica) és egy tojásrakó (szinte az összes többi) csiguszokat, és akkor nem lesz szaporulat :)

nekem így éldegélnek együtt

2013. szept. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!