Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a szomszédból...

Mit lehet tenni a szomszédból áradó förtelmes bűz ellen?

Figyelt kérdés

A kedves szomszéd disznókat tart. Tudom, ez idáig nem nagy probléma, de már évek óta nem lehet megmaradni emiatt az udvaron. Sem szellőztetni, sem pedig teregetni, lassan a kint tartózkodáshoz is gázálarc szükséges. Már számtalanszor kértük arra, hogy építsen egy tárolót az ürüléknek, de ez folyamatosan süket fülekre talált. Lassan már hozzánk is átfolyik a trágyalé. A disznóólakat nem igazán takarítja, maximum havonta egyszer, vagy ha jön az unoka Pestről látogatóba akkor kikotorja a kertbe a nagyját.

Mivel náluk száraz bejáró van így a szag felőlünk távozik el az utcára.

Már iszonyat bűz van, pedig még csak tavaszodik... és nyáron még ehhez dögszag is társul + legyek, és persze patkányok.

Ha feljelentjük őket az önkormányzaton vagy a jegyzőnél akkor vajon kiröhögnek, és elküldenek melegebb égtájra azzal, hogy érzékeny az orrunk vagy...?

Ja, és ezeket a disznókat árulják is, vágják... abban a mocsokban + csirkék, kacsák, pulykák, és gyöngytyúkok között.

Igazából látni kellene azt ami odaát van..... mellékelnék szagmintát, de ez sajnos nem lehetséges.


2013. márc. 8. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az önkormányzatnak kell szólni, mert ilyen nem lehet megengedni.
2013. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg most már az lesz, és ráadásul nem is faluban lakunk....
2013. márc. 8. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az állatvédőkhöz kellene fordulni, ez a bánásmód sem etikus az állatokkal szemben... meg persze a szag sem mellékes. Az önkormányzatnál sztem nem sokra mész, ha csak néhány szomszéd, ismerős nem tudja bizonyítani amit állítasz. Ha az állatvédőkhöz fordulnál akkor mellékelj pár képet az állatokról meg a körülményeikről
2013. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kell az önkormányzatnál. Az én szomszédomat is nagyon megbüntették, amikor ugyancsak a sertéstrágyát hagyta lefedetlenül az udvaron. Ő legalább takarított, de csak úgy volt egy betonmedence ahova beöntötte. Ott bűzölgött egész nyáron a sertésürülék. Aztán a két szomszéd feljelentette, úgy tudom tavaly előtt volt. 100.000 forint lett a befizetnivaló díj. szóval szólni kell az önkormányzatnak.
2013. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!