Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felléphetünk ellenségesen a...

Felléphetünk ellenségesen a saját területünkön a szomszéd, vagy más állata ellen?

Figyelt kérdés

A kérdésem facebookon olvasott vita során merült fel bennem, valakinek megverve tért haza a macskája, és azt kívánta történjen ugyanez bántalmazóval. Tehát arra vagyo kíváncsi, hogyha a szomszéd vagy más idegen macskája, állata az én kertemben van, akkor felléphetek fizikailag ellene? Mivel nem akarom, hogy ott legyen.

Azt megtaláltam, hogy aki póráz, szájkosár nélkül engedi el a kutyáját, az szabálysértést követ el. köszönöm


2013. jan. 28. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
nem. szerinted az a macska tudja, hogy te nem akarod, hogy ott legyen? szerelj fel ultrahangos riasztót, amit csak ő tud érzékelni, használj citrusféléket, akkor nem megy arra. nem léphetsz fel vele szemben fizikailag. ha én nem akarom, hogy elmenj az ajtóm előtt, megverhetlek?
2013. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha a szomszéd macskája átmegy hozzád, és a kutyád széttépi, nem jelenthet fel téged vagy a kutyád senki, mert a macska a szomszéd felelőssége.

Félreértettél szerintem, ha az ajtód előtt elmegyek, ami nem a te területed, nem követek el se magánlaksértést,se birtokháborítást. Ha bemegyek, ott szerintem jogod van megvédeni magad.

2013. jan. 28. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha bántalmazod, az állatkínzásnak minősül.

Ha ilyet teszel, nagyon megütheted a bokád (és remélem, meg is ütöd).

2013. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Remek, eljutottunk oda, hogy állatkínzó vagyok, amikor se kertem, se állatom.

Egy jogász esetleg? :)

2013. jan. 28. 22:31
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Ja, azt vártad, hogy a válaszolók majd átlátnak a monitoron, és tudni fogják hogy se kerted, se állatod, annak ellenére, hogy egyes szám első személyben fogalmaztad meg a kérdést? Bocs.
2013. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez Londonban történt meg, londoni magyarok csoportja, keress rá. Én csak írtam egy egyszerű példát, mivel ott nem tisztázódott, hogy kocsi ütötte-e el, vagy kutya támadta meg, megverte valaki, vagy más macskával verekedett. Erre reagálta amit írtam, másvalaki meg azt, hogy ne csodálkozzon, ha elengedi kóborolni a macskát.

Teccikérteni?

2013. jan. 28. 22:40
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Oké, most hogy leírtad, már értem.

Viszont Angliában hatványozottan érvényes, amit írtam.

Gerinces állatot bántalmazni állatkínzásnak minősül, és ott ráadásul sokkal komolyabban veszik az állatvédelmi törvényeket, mint itthon.

Egy szakértő minden további nélkül meg tudja állapítani hogy mi történt a cicával. Ha bebizonyosodik hogy bántalmazták, akkor automatikusan megy a feljelentés, és az embernek nem nevezhető aljadék, aki ezt tette vele, megkapja a méltó büntetését.

2013. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Itt amúgy is nehéz olyan helyet/bérlőt találni, aki engedélyezi az állattartást.

Mindegy, köszönöm a hozzászólásokat azért. :)

2013. jan. 28. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A macska szabad állat. Angliában konkrétan törvényben van ez megfogalmazva...és az is, hogy bizony állatkínzást követsz el, ha bántod, szerinted tudja az a macska, hogy az a te kerted? a madarak ellen nincs kifogásod? sünök, vakondok, giliszták? egy macska nem fog rátámadni senkire, mint egy kutya teheti, jóval kevésbé veszélyesebb, mint egy kutya. mi az, hogy a gazdája felelőssége? nem köteles bent tartani, mint írtam, a macska szabad állat.
2013. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Vannak dolgok, amiket az állatokkal való együttélésünk miatt el kell viselni. Ilyen a madársz@r az erkélykorláton, vagy a vakondtúrás (úgy tudom, hiába „kártékony”-nak van minősítve, csak riasztani lehet, irtani legálisan nem). Vagy ott vannak az egerek. Azok is gerinces állatok. Annyit tehetek velük szemben a jelenlegi törvényi szabályozás miatt, hogy élvefogó csapdával megfogom és valahol elengedem (mellesleg örülnek majd ott neki a lakók).

De könyörgöm, ezek VADÁLLATOK! A szomszéd hobbiállatként tartott macskáját miért kell elviselnem?

A macska egy háziállat. A tulajdonosa felelősséggel tartozik érte. A 9-es válaszolónak szól elsősorban ez, aki a madarakkal példálózik.

A Btk. kb. 3-4 éve bünteti a gerinces állat bántalmazását, megölését, ez bűncselekmény. Ez eddig rendben is van. De talán pont amiatt nem volt eddig szankcionálva, mert nehéz objektíven ítélkezni egy "állatkínzó" fölött. Ugyanis a Btk. szerint az állatkínzás megvalósul egy gerinces állat elpusztításával, bármilyen kíméletesen is teszed. (Pl. lelövöd a galambot.)

Úgyhogy nagyon nehéz a macskák kóborlásával kapcsolatban állást foglalni.

Én elfogult vagyok, mert nekem a következő problémákat okozzák a szomszédok macskái:

Csak és kizárólag az én udvaromon és leginkább a gyerek homokozójába sz@rnak-pisálnak. (Tudom, takarjam le. Takarja le az minden percben, amikor őrizetlenül hagyja, aki mondja.)

A kocsim az udvaron áll, ami remek lehetőség a dögöknek, hogy amint hazaértem és 2 méterre eltávolodtam a kocsimtól azon ficánkolnak másnap reggelig, amíg újra el nem viszem otthonról. Gyakorlatilag minden nap le lehetne mosni. Verekedés közben megcsúsznak a motorháztetőn karcokat hagyva rajta. (Tegyek rá ponyvát. Igen, teszek. Minden nap a macskapisis és mocskos ponyvával birkózom 10-15 percet reggel-este. Közben szemem-szám tele lesz a sz@ros porral (azért sz@ros por, mert miután elvégzik a dolgukat a gyerek homokozójában, azzal a lábbal, amivel gondosan elkaparták a sz@rt, felmásznak a kocsimra), amit ráhordtak, mert a ponyván ugyanúgy randalíroznak, még örülnek is neki, hogy nem csúszik annyira, mint a motorháztető.

Hogy válaszoljak is a kérdésre, szerintem SAJNOS nem léphetünk fel, ha szerencsénk van, ki tudunk alakítani valamilyen módszert (magas, átmászhatatlan kerítés, macskariasztó, kutya, stb.), kizárhatjuk vagy elriaszthatjuk.

Viszont itt adódik a kérdés: Ha nekem kárt okoz a más háziállata, azzal mit tehetek?

2013. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!