Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kis denevérrel mit csináljunk?

Kis denevérrel mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kis denevért, mert az utcán volt szegény, ma eső után hoztuk be megázott, hajszárítóval megszárítottam, persze nem közelről, nehogy hangos legyen neki, viszont nem nagyon mozog nem eszik, és nem is iszik! Lehet, hogy halálra van ítélve?:( Most itt van bent a lakásban a melegben! Raktunk be neki picire vágott parizert, meg kupakban vizet, hátha iszik belőle, de nem hiszem, nem tudom hogy lehetne rábírni, hogy egyen-igyon. Nem értem hozzá, két zsepivel pakolgattam, nem lehet bajom tőle ugye? Előre is köszi a válaszokat!

#etetés #denevér #kis denevér
2013. ápr. 12. 20:26
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg nem fiatal denevér, hanem egy kisebb faj felnőtt példánya, ami leesett és nem tud felszállni. A denevérek nem képesek elrugaszkodni, ha lekerülnek a földre, nem tudnak lendületet venni és ott ragadnak. Ha felrakod valami magaslatra a szabad levegőn, és hagyod hogy leugorjon, akkor el fog repülni, ha még életképes. Ha nem sikerül, akkor vidd be a fővárosi állatkertbe, ott foglalkoznak majd vele. Már csak azért is érdemes elvinni, mert ingyen állatkertezhetsz egy kört.
2013. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos ahol lakom nincs állatkert :( megpróbálom kitenni majd holnap de az a baj ,hogy van itt pár macska és nem akarom, hogy bántsák !
2013. ápr. 12. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:
lélegzik? ha esetleg van erkélyetek vagy ilyesmi akkor valahogy függesz ki egy zsinort (pl szárító kötél) és probáld meg ráhelyezni. vagy esetleg pálcikával piszkáld meg a lábát hogy reagál e rá
2013. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne parizert rakj be neki, hanem valamilyen rovart, hazánkban élő denevérek 80% rovarevő, nincs valami nemzeti park arra felétek? Esetleg nekik is szólhatnál, vagy egy természetőrnek. Valószínűleg védett is szegény állat. De örülök, hogy próbálsz rá addig is vigyázni.
2013. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Amikor szárítottam, akkor mozgott, a száját is kinyitotta szerintem nem tetszett neki:) Nincs erkélyünk sajnos, de a kő kerítésre feltudom majd tenni, az elég magas :)
2013. ápr. 12. 20:43
 6/13 A kérdező kommentje:
De magától nem mozog!
2013. ápr. 12. 20:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi eféle nincs errefelé, csak kutyamenhely:( Nagyon sajnálom szegényt, remélem nem hal meg! Mindig ránézek a dobozban, olyan mintha aludna mert nem mozdul, néha látom nagyon picit mintha lélegezne ,de szerintem nagyon gyengén:(
2013. ápr. 12. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nem teljesen ébredt fel a téli álmából, hibernált állapotban a pulzusuk 10-65 közé csökken kb 300ról, és levegőt is csak 1-másfél percenként vesznek. Ilyenkor nagyon rossz nekik ha felébrednek, mert még nem találnak élelmet, talán még van esélye annak amit találtál. Valami rovarral próbálkozz, hátha azt megeszi. (a nemzeti parkos voltam)
2013. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a doboz tetejére tettél lyukakat hogy kapjon levegőt ugye? :D


am. anyumékhoz egyszer február közepén repült be egy denevér (anyám arra ébredt hogy valami repked a szobában)

nagy nehezen elfogták (letakarták konyharuhával) betették befőttes üvegbe, a tetejére vágtak lyukakat, és betették a szekrénybe, majd mentek aludni... reggeli közben faterom kitette elénk a befőttes üveget... szegényke nem nagyon akart mozogni.. mivel a sulim egy templom mellett volt, felajánlottam hogy elviszem.


letettem az üveget a földre oldalra döntve és levettem a kupakot.. majd hátrébb lépem, és vártunk de nem akart kijönni.. akkor ovatosan visszamentem és megdöntöttem az üveget, hogy kicsuszon belőle a földre..


amint elérte az üveg száját hirtelen kitárta a szárnyait és repült is, egyből megtalálta a templom torony falát


persze azt nem tudom hogy túlélte e a dolgot, mindenesetre anyámék többet nem hagyták északára nyitva az erkély ajtót :D

2013. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elhunyt szerintem:( Most néztem rá, hiába mozgattam bottal, semmit nem csinált:(
2013. ápr. 12. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!