Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állatmenhely üzemeltetése...

Egy állatmenhely üzemeltetése mindenképpen csak veszteséges lehet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Ha például koreai éttermekbe is szállítasz, akkor nyereséges is lehet.
2013. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez még viccnek is rossz volt...
2013. ápr. 13. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Viszont igaz.
2013. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miből származna bevételed? Ami van adományokból és stb, a kutyák mind felemésztik.
2013. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Most gondoljunk bele... én válaszoltam az egyes választ. Elárulom, nem eszem sem kutyát, sem macskát, csak a kérdésre válaszoltam. Ha oda szállítasz, akkor igen, akor nyereséges lehet. Különben mitől lenne az? Erre jön és alkoholista vagy ki és lepontoz. Mert nem volt hasznos vagy igaz a válasz? De, az volt. Az állatmenhely nem egy nagy bevétel, mint köztudott. Adományokból, alapítványokból él legfeljebb. Meg sok karitatív, ingyenes munkából, amit az esetleg ott dolgozó teljesít. De miből származna a "bevétel"??
2013. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy legalább 0-ra kijöhet-e a bevétel. Gondolom ennek a javarészét az adományok teszik ki, esetleg az állam nem ad támogatást? Meg nem tudom, nekem igazából lenne pár ötletem amiből jöhetne be pénz, viszont szinte egy olyan menhelyet sem ismerek, akik ne állnának csőd közelében. Csak pár ötlet érdekelne, vagy felesleges is ezen agyalni?
2013. ápr. 13. 23:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy az állam adna támogatást. Miért tenné? Úgy tudom, hogy a hortobágy madárkórháznak sem ad, pedig ott olyan sasokat mentenek meg, amelyekből csak pár tucat van már az országban. Nagyon nagy természeti kincs, nagyon nagy eszmei érték. Kutyából, macskából párszázezerrel több van a szükségesnél, különben nem lenne ennyi menhely, nyilván. Nos, ezek fenntartására még mit költsön az állam??
2013. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja és kedves 1. válaszoló!

Valószínűsítem, hogy azért lett 0%-os a válaszod (ha már így felháborodtál rajta), mert egy teljesen életszerűtlen példát hoztál fel és gusztustalan ilyen dologgal tréfálni. Egy menhely alapvetően az állatokÉRT működik, nem vágóhíd és nem élőállatokat exportál húsfeldolgozás céljából. Van ilyen is, de azt nem MENHELYNEK hívják.

2013. ápr. 13. 23:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeken a dolgozók többsége önkéntes, vagyis INGYEN dolgozik. Ennek ellenére hatalmas összegbe kerül az állatorvosi felügyelet (chip, oltások, műtétek, beteg állatok gyógyítása), a karantén fenntartása, az élelem beszerzése. A telepet meg is kell építeni, nem elég a mezőn kihúzni egy drótot, a hajléktalan telepre emlékeztető menhelyek zsúfolt bódéiról nem is szólva. Az alkalmazottak után fizetni kell az adókat, járadékokat. Kocsi is kell, elsősorban az élelem szállításához. Be kell vezetni a vizet, a villanyt, fűthető épület is kell tűzhellyel. És jó, ha van kutyaiskola (kutyák alapszinten kiképzést kapnak, pl. tudnak pórázon közlekedni, hamarabb örökbefogadják). Pénz, pénz, pénz, bevétel nulla, még akkor is, ha 10 ezret kérsz egy kutyáért.
2013. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez például luxusmenhely, mégsem nyereséges.

[link]

2013. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!