Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol van a legjobb...

Szerintetek hol van a legjobb helye egy lónak?

Figyelt kérdés
Otthon, vagy bértartás? Istálló, vagy ridegtartás? És mennyiért? Nekem 2 lovam van és nyár elején végre megtaláltam a tökéletes bértartó helyet. De előtte sokat "szenvedtem". Ti elégedettek vagytok?
2009. szept. 23. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem otthon csak akkor, ha nincs egyedül a ló, és elég nagy helye van. Ezt leginkább csak egy tanyán lehet megoldani, családi házban nem. Amúgy a legtermészetesebb és a lovak számára legjobb szerintem a ridegtartás. A bértartásnál nagyon sok múlik azon, hogy hogyan bánnak a lovakkal, és elég időt tölthetnek -e karámban. Az istállóban tartani a lovakat egész nap, állatkínzás.
2009. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Ridegtartásban!
2009. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan fajták, melyek nem igazán kedvelik a ridegtartást. Nálunk félridegben vannak a lovak, egész nyáron kinn vannak a lovak, illetve ősszel is míg nem jön az a nagyon esős, hideg idő. Persze ilyenkor is sokat vannak kinn, de az istállót is kedvelik.

A mennyiért elég sok mindentől függ,pl h Pest megye vagy vidék illetve milyen szolgáltatások vannak benne. Tán legolcsóbb otthon, bár ilyenkor neked kell utánajárni mindennek (széna, kovács stb).

2009. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyetértetek a ridegtartással. sokan sajnálják télen, hogy szegény fázik De az én lovaim sose fáznak, vagyis az egyiket láttam már fázni, de az kora ősszel volt, esős időben.

Most olyan helyen vannak viszont, hogy beállójuk sincs, kicsit félek is, hogy mi lesz, ha napokig esik... mert amíg van levele a fáknak oda behúzódhatnak, de egy késő novemberi havaseső elől nincs hova elbújniuk...

2009. szept. 24. 23:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem beálló azért kéne, hogy legyen. Méghozzá olyan, ami 3 oldalról zárt, hogy védjen a széltől. Nem tudtok felhúzni egyet, még a hideg idő beállta előtt? Mert ha a lovak istállóhoz szoktak korábban, akkor főleg szükségük lenne rá.
2009. szept. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tavaly télen a lovaim ridegben voltak, de ott volt 3 oldalú beálló. Bár sose láttam bent őket. Az a baj, hogy kb. 10 ló van a legelőn, és ha építenék egyet akkor úgy is pont az enyémeket túrnák ki. Olyan nagyot pedig se pénzem, se erőm, ahova 10 ló befér...
2009. szept. 25. 20:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a ridegtartást válaszod, akkor egyetértek az előttem szólóval, azaz vannak előírások (állattenyésztőnek tanulok): 3 oldalról zárt és felülről fedett védőhely, déli fekvésű (nem véletlen), széna, ha kiég, kifagy a fű, legyen domb, fa, ivóvíz kötelező, abrakkiegészítés (télen több) valamint a ló társas lény... ha ketten vannak, már jó vagy.
2009. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ezek közül csak a beálló hiányzik... de a többi 7 ló gazdája azt mondja egyiknek se volt baja tavaly télen... mondjuk vannak sűrű bokros részek, de levél nélkül az se az igazi...
2009. okt. 3. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:

A bértartást csak akkor ajánlanám, ha megbízol abban az emberben, akihez a lovad kerülne és biztos vagy benne, hogy például nem veri meg ha rosszat csinál vagy ilyesmi.

Egyébként én a ridegtartás híve vagyok.

2009. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyáron szerintem is a ridegtartás a legjobb, de télen attól függ, hogy milyen munkában van a ló.


Nálunk vannak hobbilovak, amelyek télen is kint vannak éjszakára is, de néhány komolyabb ugróló, ami ilyenkor is munkában van, éjszakára egész télen istállóban van. Ezek a lovak meg vannak nyírva - ha komoly munkát végez a ló, és nagyon megizzad a téli szőrben, akkor könnyen megfázhat munka után -, nappal vastag téli takaróban ki vannak engedve a karámba, éjjel vékony takaró, istálló.

2009. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!