Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Malacoknál mennyire fontos az...

Malacoknál mennyire fontos az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

A malacaink (3db) jelenleg kb 40-50 kilósak lehetnek, de elég nyugodtak.

A tavaly ivartalanított (kimiskárolt) malacaink nagyon vadak voltak előtte és ivartalanítás utána is, egészen életük végéig.

Mennyire befolyásolja az ivartalanítás a viselkedésüket?



2013. ápr. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem évekig voltak sertéseim. Nem voltak ivartalanítva. Az hogy mennyire vadak az attól függ hogy mennyire gondos a gazda, mennyit van az állatokkal. Én nap mint nap gondoztam őket, normálisak, a sertéshez képest szelídek voltak, gond nélkül megfogtam őket. Ha ivarosak vagy anélküliek ugyanolyan szelídek lehetnek.
2013. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nagybátyám malacai ivartalanítva vannak de ennek csak annyi az oka, hogy nem szedi külön a nőstényeket a hímektől és nem szeretne meglepi malacokat.

ő sokat foglalkozik velük és minden malaca kezes. ha lemegyek és kimegyek megnézni őket, akkor elvárják a fültővakarást.

de itt a faluban egy bácsinak volt egy ivaros kanja pár éve, az is pont ilyen kezes volt. minden nap megsétáltatta az utcán, olyankor ha a gazdája engedte akkor mindenkihez odament egy kis vakargatást kérni.

ezek alapján szerintem ez teljesen nevelés kérdése a sertéseknél (is ahogy a legtöbb háziállatnál).

2013. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valakitől azt hallottam, hogy a nem ivartalanított kan malacoknak rossz ízű lesz a húsa (!?)

Nem tudom mennyire lehet ennek az információnak hinni, elvégre is a rossz ízű hús származhat rendellenes taplálkozástól, vagy betegségtől, vagy a tartási körülményektől..

2013. ápr. 20. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
a hús íze 90%-ban a tápláléktól függ amit etetsz vele, a maradék 10% pedig a tartási körülmények (beleértve az esetleges betegségeket is...) függvénye :) ilyesmihez nincs köze az ivaros/ivartalan dolognak
2013. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!