Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A denevérek jelentenek veszély...

A denevérek jelentenek veszélyt az emberre nézve?

Figyelt kérdés
Néha nagyon közel repülnek az emberhez, ez nem veszélyes? Már csak a veszettség szempontjából is...

2013. ápr. 30. 01:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem leginkább akkor veszélyes, ha beleakad az ember hajába, nekirepül az arcának, megcsikarja, megharapja stb. De az ilyesmi inkább akkor fordul elő, ha pl. bemész egy barlangba, ők pedig próbálnak kijutni onnan. Sok denevér a tévhittel ellentétben egészen jól lát, de amelyik nem, az is képes érzékelni még a vékony ruhaszárítókötelet és hasonlókat is, nem repül neki az embernek.

Nyáron nálunk is a fejünk fölött cikáztak, sokszor már esküdni mertünk volna rá, hogy nekirepül a kéménynek/ablaknak/házfalnak/fejünknek de mégsem történt ilyen soha.


Az ürülékével és nyálával kell vigyázni, illetve egyes példányok tele lehetnek viszonylag veszélyes baktériumokkal. De úgy tudom bolhák és hasonlók is élhetnek rajtuk. Igazából függ attól is, milyen denevér pontosan.

Véleményem szerint nem jelentenek különösebb veszélyt, de nem árt tartózkodni tőlük. Kisgyerekként mint mondtam, felettem repkedtek és órákig néztem őket, de egyébként ezt sem javaslom, hiszen ki tudja, mi potyog az emberre... Támadni nem szokásuk, pláne a nálunk élő denevéreknek nem. Kivételt képez, ha próbálják megfogni és veszélyben érzi magát.

2013. ápr. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként miért kérdezed, pontosan milyen helyzetben szoktál találkozni velük?

A veszettséghez és hasonlókhoz szerintem harapás szükséges, de azt nem olyan egyszerű "összeszedni"...

2013. ápr. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most álltam az erkélyen és nekem úgy tűnt, hogy nagyon közel repült hozzám. Persze irreleváns. de mégis arra szoktam gondolni, hogy nehogy érintkezésbe kerüljek a nyálával.
2013. ápr. 30. 01:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Bár most olvasom, hogy nálunk már az 50-es évek óta nem fordult elő humánus veszettség.
2013. ápr. 30. 01:53
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon közel repül, de nem fog neked ütközni, a hajadba sem akad bele. A denevérek hanghullámok alapján, kiválóan tájékozódnak, nem fog direkt nekimenni az embernek.


"A repülő denevér egy, az emberi fül számára nem hallható, magas frekvenciájú hangot ad ki, mely visszaverődik az útjába eső tárgyakról. Az állat nagy és rendkívül érzékeny füle pedig felfogja ezt a hanghullámot. Az érzékelt hangrezgések nemcsak azt közvetítik a denevérnek, hogy milyen tárgyak felé repül, hanem még az apró, villámgyors rovarok helyzetének pontos meghatározását is segítik. A kísérletek szerint a denevér még a hajszálvékony drótokat is ki tudja kerülni. Az állat agya egy pillanat alatt feldolgozza az információkat, és a mozgékony vadász máris száguldhat a zsákmány felé."

2013. ápr. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

> Most álltam az erkélyen és nekem úgy tűnt,

> hogy nagyon közel repült hozzám.

Nem megy neked.

Nálunk is vannak denevérek (lakótelep, 10emeletes panelházak).

Kicsik, barátságosak, egyáltalán nem aggresszívek. Egyszer bejött egy a szobába. Nem jött nekünk, nem repült neki semminek, szépen kikerülgetett mindent, pedig r*hadtul meg volt ijedve hogy nem tud kimenni (függöny).

Szóval nem kell tőlük tartani.

2013. ápr. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor jelent veszélyt ha a földön találsz egyet pl. és megfogod. a veszetség mellett számos más bajuk is lehet: bolha, kullancs, rüh...
2013. ápr. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Humán veszettség is előfordult pár éve.Egy veszett macska miatt halt meg ha jól emlékszem,3 ember,köztük egy gyerek.Rém vagy Rum volt a falu neve,már nem emlékszem.A macska több embert is megmart,de sokan elmentek időben oltásra.
2013. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ó, akkor szerintem ne aggódj...

Nagymamámnál is hasonló a helyzet, a legfelső emeleten laknak, az erkély felett nincs semmi, csak a szabad ég. Nem repül neked, csak szürkületben/sötétben, illetve a gyors és "éles" mozgása miatt nem igazán tudjuk érzékelni, hogy milyen messze van tőlünk.

Ellenben több embertől hallottam már, hogy nyitva hagyták az erélyajtót és beleakadt a függönybe, vagy berepült a szobába a denevér. De szerintem nagyon ritkán történik ilyesmi. (Olvastam több elméletet is, hogy miért fordulhatott elő.)


Nem hinném, hogy aggódnod kell, de a megoldás egyszerű, ne menj ki este/éjjel az erkélyre. :D

Ha valami csoda folytán mégis neked repül, akkor is inkább összecsikar, ahogy próbál szabadulni, de nem igen tud megharapni, mert nem támad, hanem védekezik és fogást sem nagyon találna rajtad menekülés közben (max. az ember orrát tudná megharapni, de arra aztán tényleg kevés az esély :D) Olyankor fontos a tetanusz elleni oltás és lehet akkor is kell veszettség elleni oltássorozat.


Egy szó, mint száz: nagyon kicsi az esélye, hogy közelebbi kapcsolatba kerülj velük. De ha szeretsz kint nézelődni, akkor esetleg ülve tedd és húzódj közel a falhoz, akkor talán nyugodtabb leszel.

2013. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)


#8 Pontosan mikor történt ez az eset?

2013. ápr. 30. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!