Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az embereket miért nem érdekli...

Az embereket miért nem érdeklik az állatok?

Figyelt kérdés

Szerintem szörnyű, amit az állatokkal tesznek. Miért van az, hogy rengeteg embert hidegen hagy mindez? Láttam egyszer egy videót (azóra többet is), arról, hogy hogyan "tartják" a csirkéket egy ilyen üzemben. Azóta segíteni próbálok, és lehet, hogy egyenlőre nem tudok sokat tenni, de legalább MEGPRÓBÁLOM. Viszont már beszéltem erről más embereknek is, néhányuk csak a vállát vonogatta, hogy úgysem lesz semmi változás, meg húst muszáj enni stb.

És bundát muszáj hordani? Muszáj fizetni azért, hogy lássuk az állatokat egy cirkuszban, ahol az előadás előtt kínozták őket, azért, hogy pár trükköt bemutassanak? Szerintem nem. Vagy én értek rosszul valamit?


2009. szept. 28. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része nem gondol abba bele, hogy honnan van a bundája, vagy milyen húst eszik meg. Van egy film, az Earthlings. Na én azt megnézetném mindenkivel, márcsak azért is, hogy lássak az emberek, hogy hogyan kerül hús az asztalukra... Sajnos egy beteg világban élünk, ahol nem számít más csak a haszon és a a pénz. Ha ehhez arra van szükség, hogy kizsákmányoljuk az élővilágot és tönkretegyük a Földünket hát az sem számít, majd megyünk a Holdra lakni...

Aki már látta a filmet az sztem tudja miről beszélek..

2009. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veletek. Szerintem mindenkinek megkéne néznie...


A kutya, aki súlyos balesetet szenvedett, kutyamentők segítettek rajta. Még volt ereje megvárni, hogy a gazdája rátaláljon és akkor ment csak át a szivárványhídon...


A kutya, akit gazdái "ottfelejtettek", amikor elköltöztek, még csak nem is szóltak senkinek, hogy lássák el őt. Közel egy évig minden áldott nap ült a ház előtt és várta őket haza...


A kutya, aki méteres láncon tengette életét, majd az első hidegek alkalmával halálra fagyott...


A kutya, aki 9 évet élt a gazdája mellett, babaként került hozzá, ő cumiztatta, nevelte, majd kilencedik évében el akarta altatni, "mert a virágok fontosabbak nekem, unom, letaposta a füvemet"... az asszony lánya magához vette falun belül, de Morzsa a mai napig visszamegy a régi házhoz, hiszen az az "otthona", ül a kapu előtt és szeretne gazdanénivel lenni, aki gyűlöli őt...


A kutya, akit frissen kozmetikázva, beoltva leadtak az Illatos útra...


A kutya, aki a halálból táncolt vissza és a kutya, aki vért adott neki, hogy életben maradhasson...


A kutya, akit vernek, láncon tartanak, nyakán hatalmas daganat, de senki nem törődik vele...


A kutya, akit a gazdája közelében, vagy a gazdája mellől lőttek ki vadászok...


A kutya, aki 4 évig élt láncon, ólba zárva, folyamatosan vemhesen, mocsokban, bűzben, bolhásan, férgesen, miközben betanított, tiszta, intelligens kutya volt valaha és hálisten' 4 év után (!) megtaláltuk eredeti gazdáit...


A kutya, aki kölyökként halott, elütött testvérkéjét őrizte egy napon át - mert soha senki nem kívánta őket a világra, soha senki nem foglalkozott velük...


A kutya, akit meguntak, akit egyszerűbb volt kirakni, mint az életet úgy alakítani, hogy neki is helye legyen benne; aki beteg lett és akkor már nem értékes, sőt, pénzbe kerül - noha idős már és egy életet leszolgált gazdái mellett; a kutya, akit kölyökként senki nem akart a világon tudni, de egyszerűbb megszabadulni tőle, mint felelősen megelőzni a világrajöttét; a kutya, akire nem vigyáztak és amint kiderült, hogy vemhes, mennie kellett: a kutya, aki az Illatos úton egy ketrecbe zárva remegve várja, hogy megmentsék...


A kutya, akit soha senki nem keres, aki megbújik a padok alatt, a kennel sarkában, aki az elszenvedett csalódások, fájdalmak után már nem bízik senkiben, nem próbálja felhívni magára a figyelmet így senki nem veszi észre valójában milyen jó kutya és menhelyen éli le az egész életét, ha ez életnek nevezhető...


A kutya, akinek alkoholista gazdája úgy szétrúgta a kutya térdét, hogy műteni kellett, leadta egy menhelyre, ahonnan próbálták gazdához adni, de soha nem tudott már bízni az emberben. Ráadásul hozzá nem értő kezekbe került és amint "gond" volt vele, azonnal elaltatták fiatalon...


A kutya, aki már beteg, öreg, ráadásul daganatos vagy vizelési problémákkal küzd; akit gazdája le akart lőni kölykeivel együtt; a kutya, aki "esélytelen fekete" , esélytelen "korcs" és sintértelepen várja a halált... miközben máshol, más kultúrában kanapéra költözik, mert ragaszkodó, mert jó, mert még lehet pár szép együtt töltött év, mert arrafelé más a mentalitás...


A kutya, aki babaként feküdt a sínek mellett napokig úgy, hogy senki nem segített (vagy nem tudott segíteni?) neki és amikor jó kezekbe került volna, már késő volt...


A kutya, aki koszos, büdös kócként egy ketrec mögött raboskodott, de hálisten volt, aki meglátta a leírhatatlan mocsok mögött a kutyát...


A kutya, akit 10 évesen egy panzióban hagytak... minden áldott nap várja vissza hűtlen gazdáit a rácsok mögött...


A kutya, aki kilós koloncokkal a fülén kóborolt kitudja mióta...


A kutya, aki fél Magyarország területén még mindig bármikor pótolható, ugyanazt a nevet viselő tárgy a kertben, aki megkapja a maradékot, egész életét olajoshordóban, láncon tölti, a rendszeres oltást, féregtelenítést, vitamint, símogatást, ivartalanítást, játékot, futkározást, utazást, az erdőt, a sétát még hírből sem ismeri...


A kutya, akit talán kerestek is, aki lehet, hogy csak elcsászkált, de soha nem tudunk már róla semmit, mert pénzéhes emberek a törvényben szabott munkaköri kötelességük - a kutya dopkumentálása, megőrzése helyett dögkútba dobták többedmagával, hisz úgy nincs gond vele, nem kell neki hely, nem kell etetni, oltani, takarítani utána csak a pénzt felvenni...


A kutya, akit elképzelhető, hogy jóindulatú segítője juttatja hóhérkezekbe - "megunt kedvencét szívesen elhelyezzük!" - mit sem tudva arról, hogy a segítség álcája mögött jólszervezett maffia áll, amely emberi fogyasztásra, fazékba küldi ma Magyarországon a kutyákat...


A kutya, akinek még szopnia kellene, az anyja mellett maradni, de szemét, csak az anyagi hasznot leső emberek közreműködésével babaként százával teherautóra kerül illegális transzportban és a külföldi célállomásig nagyrészük szenvedve elpusztul...


A kutya, akit mocskosan, kullancsokkal tele, roncsolt lábbal fogtak be, rettegve kerülte az embert, megtanult három lábbal élni és új életet kezdett...


A kutya, akit őrjöngő fenevadként hoznak ki az ápolók, de amint a szemébe nézel, ahogy beszélni kezdesz hozzá és elmondod neki, hogy segíteni akarsz, minden fájdalma, eddigi sérelme, félelme után is tudja azt mondani, hogy "bántottak, becsaptak, éheztettek, vertek, elkergettek, fáztam, kóboroltam, régen nem kaptam jó szót DE megint, újra hiszek neked, az EMBERNEK, megbízom benned, gyere, menjünk, ülök itt szépen melletted, ha megengeded, még meg is nyalogatom a kezed..."


A kutya, aki nem nyer díjakat, nem szép a sznob közízlés szerint, akit soha, senki semmire nem tanít és csodálkoznak az emberek, hogy neveletlen, hogy nem tudja az együttélés szabályait és egyszerűbb megszabadulni tőle és beszerezni az újat; aki keverék, akit soha senki nem akart, aki mindenre képes lenne az emberért, de soha nem kapja meg az esélyt, hogy ezt bebizonyítsa.


A kutya, aki ma, a XXI. században Magyarországon ebben a pillanatban is többtízezred magával kóborol, szenved sintértelepen, menhelyen, láncon és akiért soha, senki nem ejt könnycseppet sem.


ezt ma találtam, nagyon szomorú.. :'(

2009. szept. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Elsősorban nem itt van a probléma, hanem azokkal akik magukhoz fogadnak egy állatot és kínozzák, kidobják, rosszul tartják...Ne a nagy cégek ellen küzdj, mert az esélytelen, hanem inkább az ilyen emberek ellen!
2009. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nagyon szomorú. Még most is sírok:(
2009. szept. 28. 01:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell menteni az állatokat. Én már egyet megmentettem, sajnos többet nem tudok. Jobban szeretem az állatokat, mint az embereket, remáélem ti értitek. Sok ilyen emberre lenne szükség. Mármint olyanra, aki az állatokat ilyen becsben tartja és társként kezeli!!!
2009. szept. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Soha nem értettem meg azokat az embereket,akik egy állatot többre becsülnek,mint egy éhező gyereket !Elítélem az állatkínzást,és van jogosultsága az állatmenhelyeknek is.De sok pénzért életben tartani egy állatot évekig,mikor esélye sincs gazdára találni,vétek az éhező gyerekek ellen.Ha sok pénzem lenne,akkor költeném állatokra,ha már nem ismernék olyan családot ( nem a cigányokra gondolok),akinek nagyobb szüksége lenne a segítségre,mint egy állatnak.Minden normális lelkületű embernek ez kellene legyen a véleménye.
2009. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, amiért az emberek sem érdeklik. Nyilván a te fejedben sem fordult meg, hogy a hajléktalanokkal foglalkozz, pedig egészen biztos, hogy nem csak alkoholisták és egyéb módon a társadalomból a semmibe 'kisüllyedt' emberekről van csak szó. Amikor pedig valaki elsétál az emberiséggel szembeni igazságtalanságok mellett, akkor szükségszerűen a csirkékkel sem törődik, mivel ugyanaz a testület szabályozza, mit lehet tenni az emberekkel és mit a csirkékkel. De harcolj, hátha a csirkéknek végül több joga lesz, mint az embereknek.
2009. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell egymást kritizálni, hogy ki kit/mit becsül többre. Ez így kerek, kellenek állatvédők a földre, és kellenek olyanok is, akik az embereket, szegényeket, éhezőket támogatja. Most azért nem kell lenézni valakit, aki az állatoknál döntött. Hiszen állatok, vagy ember nélkül nem kerek a világ.
2009. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a csúnya mondatkezdés, -ha sok pénzem lenne-, azt elsősorban magadra költenéd, az ember önző, a gazdagok még inkább, ha elkezdenéd a szegény családokat támogatni, akkor a fejedre nőnek, és felhagynál a jótékonykodással, szóval ezeknek az álszent dumáknak nem hiszek.

Egy állat akkor is szeret, ha csóró vagy, de egy ember, már semmibe se néz, ha nincs pénzed.

2009. szept. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hozzá szólnék !

Ha én elém raknának egy embert,gyereket - vagy egy szenvedő állatot mit is választanék?? A szenvedő állatot .

Lehet most sértegetőzni meg minden , de csak mi emberállatok vagyunk azok akik nem tudunk önzetlenül szeretni , egy kutya önzetlenül szeret és csak a kutya képes arra hogy saját magánál is jobban szeresse az ember , ami sokan nem érdemelnének meg!

Mivel jelenleg is 9 kutyusom van , a minap már nemtudtam befogadni egy gyönyörű növendék forma kutyus , nem tehettem mást mint megetettem megitattam , megsimogattam.

Kértem istent hogy vezesse jó helyre , vagy haza és legyen boldog az élete !

Bundát hordani ?? Nem lenne muszáj , én soha nem hordanék egy állat bundát sem , de szívesen megnyúznák néhány embert és viselném a bőrüket , belevigyorogva mindenkinek a képébe , de előtte ki szúrnám a szemüket , megcsonkítanám őket !

Mert ezek az alja népség aki ezt teszi ugyanazt érdemli ami az állat érez mikor még élve , nyúzzák !

Nem , nem bizony nem vagyok beteg , csak átérzem az állatok félelmét , fájdalmát !

Mert egy ember megtudja védeni magát , de egy állatnak esélye sincsen a világ legnagyobb állatával szemben.

Mert csak egy állat , nem nem csak egy állat !!!

Aki meg ezt gondolja , annak kívánom hogy ha nem is most de következő életében (már ha van ) pont ugyanígy szenvedjen majd , és had legyen Jennifer Lopez következő bundájának egy becses darabja !

Talán a csukmája ??

2009. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!