Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy egy ember...

Mitől függ, hogy egy ember felnőttkorára állatbarát lesz, vagy nem?

Figyelt kérdés

Rengeteg falusi ismerősöm van, akik állatok között nőttek fel még sem rajongnak értük, csupán a hasznot és a húst látják bennük. Ugyanígy városiak között is ismerek olyanokat, akik nem sűrűn találkoznak állattal, de még is imádják őket, valamint ennek ellentétje is sok van.

Szerintetek ez belénk van kódolva, vagy nevelés kérdése, vagy mitől függ?


2013. máj. 6. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyiség plusz nevelés
2013. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nevelés kérdése. A falusiak gyerekkoruktól kezdve azt látják, hogy a kutya házőrzésre van, ólban alszik és levesmaradékot eszik, illetve tudják, hogy van millió más állat, amit kizárólag haszonállatként tartunk a tehéntől a tyúkon át a kecskéig.


A városban, főleg nagyvárosban élők egy rétege pedig annyira városi lett, hogy nekik az életük értelme a kicsiutyibutyi Pötyi kutyuska, aki jobb kaját kap, mint amit maguknak megengednek, más állattal meg nem is találkoztak még.

2013. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj de kisarkított gondolkodás! Én is vidéki vagyok (falusi méghozzá) Mindenféle állat között nevelkedtem(tehén, kecske, ló, birka, baromfifélék)Gyakran volt nálunk disznóvágás is stb., de én pont nem az a fajta ember vagyok, aki azt az elvet vallja, hogy az állat az ő kényelméért és kedvéért "teremtetett".
2013. máj. 6. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván, mert nem akartam 3 oldalban válaszolni. Én is vidéki kisvárosban nevelkedtem, nagyszülőknél kis faluban rengeteg időt töltöttem és vidéki nagyvárosban is éltem iskola kapcsán, most pedig Budapesten. Szerintem lehetetlen többféle településen lakni, mint ahol én laktam.


Leegyszerűsítve ezt láttam amit leírtam. Nyilván falun is van kutyát tutujgató tinilány, meg fordított esetben is ha valami vágóhídi böllérről beszélünk.


Viszont miért sért a feltételezés, hogy az állatok az ember hasznára vannak? Egy disznó, marha, akármi megölésére senki nem veszteget egy szót sem, mert azt hisszük, hogy az természetes (noha a disznó kognitív tulajdonságai alapján magasan okosabb a kutyánál), de a háziállatként tartott fajtákat meg egyből az "egyenlőek vagyunk és partnerek" piedesztálra akarja millió ember emelni. Most vagy egyik vagy másik, de az, hogy "Ja, ez azért oké, mert x, az viszont azért, mert y" csak maszlag.

2013. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna, én biztosan felszámolnám azokat az intézményesített helyeket, ahol legyilkolják az állatokat. Remélem, hogy egyszer eljut erre pontra a civilizáció. Én azt az éles szakadékot nem értem, hogy miért húzza az átlag ember az állat és ember közé. :(
2013. máj. 6. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a személyes élményektől függ, hogy jó emlékeid vannak az állatokkal kapcsolatban, vagy sem. És mindenkit érhet jó vagy rossz élmény falun és városban is.
2013. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a személyes beállítottság függvénye. Én hatéves koromig a nagyszüleimnél, egy kis faluban nevelkedtem, rengeteg háziállat között. Amikor elértem az iskolaköteles kort, újra a szüleimnél éltem városban, ahol a bepofátlankodó szúnyogokon, legyeken kívül alig-alig találkozhattam volna állattal. Ezért aztán délutánonként a nyakamba vettem a határt, és estig odakint bóklásztam, figyelve a sólymokat, héjákat, vagy ami épp a szemem elé került . Mondjuk, ennek ötven éve, nem tudom, hogy manapság, amikor legfeljebb egy-egy lompos egerészölyvet lehet látni, lenne-e még értelme a kódorgásnak. Negyven éves lettem, amire a gyerekeim elég nagyok lettek, és a családi fészket elhagyva, nekem lehetővé tették, hogy újra vidékre költözhessek. Most saját kis erdőm van, meg rengeteg haszon- és hobbyállatom. Tudod, emberben lehet csalódni, állatban nemigen.
2013. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez így igaz. :)
2013. máj. 8. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!