Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tudtok a holdszarvú...

Mit tudtok a holdszarvú ganéjturó bogárról?

Figyelt kérdés
Előfordulása, életmódja, megfigyelése.
2013. máj. 12. 17:46
 1/3 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a holdon fordul elő...illetve olyan alakú a szarva, mint egy fél hold. Török bogárnak is hívják..


A ganéjtúrót (mint életmódot) gondolom nem kell jellemeznem. Túrja a sz@rt egész nap. Megfigyelni a trágyadombok és lószar darabok környékén lehet, ahogy szorgosan gurítja a kult... igen, ebből azt a következtetést lehet levonni, kedves olvasó, hogy a holdon vannak lovak és trágyadombok. Nos.. valóban vannak, de más nincs. (a sz@rtúró bogáron kívül)

2013. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Latin neve Copris lunaris, 2010.06.04.-én a Muzslánál (Nógrád m.) berepült egy higanygőzlámpára, szóval azt mondanám, hogy a repülési ideje kb. május-augusztus lehet. Ha jól emlékszem, cincogó hangot adott ki, mikor megfogtam, de ebben nem vagyok biztos.

Megfigyelni vagy így tudod (lámpázással), vagy felkeresel egy olyan helyet, ahol biztosan előfordul, és végigtúrod az összes trágyahalmot. Bár egyik sem biztos.


(Egyébként itt bővebben is írnak az életmódjáról: [link] )

2013. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 12. 20:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!