Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tört, és a...

Mi a különbség a tört, és a merev zabla között? Milyen különbséget érez a ló?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az egyiket többször használják nála,jobban megszokja,így a másik kényelmetlen lesz neki..tehát: vagy felválva használni a zablákat,vagy pedig csak az egyiket.
2009. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit te tört zablának hívsz, az a csikózabla. Ez ajánlott kezdő lónak és lovasnak, valamint hobbi célra és haladóbb versenyekre. A "merev" zabla a nagykantár része ill. az eredeti western-kantárhoz ilyet használtak. Ha nem értezs hozzá, akkor csak "fájsz" a lónak és tönkre teszed a száját. Annó tojtak erre. Ma inkább csak azok használják, akik tudják is! Ez fontos.

Én 13 éve lovagolok, sokféle stílust kipróbáltam, de ilyet nem veszek a kezembe, mert fölösleges. Nem díjlovagolok, és csak szadizásnak tartom. Remélem hamarost letámadja pár állatvédő a feszítőzablát... Pfúj.

2009. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ui.: az első válaszadónak üzenem: Légyszi ne tedd ezt! Előbb beszélj egy lovas ismerősöddel! Persze mindenekelőtt nézd meg a lova száját, ha szét van cincálva (sebes, fehér foltos stb), akkor fuss, és szóba se állj az olyannal!

Bocsi.

Mégegyszer: feszítőzabla -> pfuj!

2009. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarunk a lovaknak rosszat,csak kezdők vagyunk.Akitől vettük,azt mondta puha szájúak.Feszítő zablát nem használnánk.Mi, az átlagos normál zablára gondoltunk,de abból is van olyan ami középen meg van törve,ill. van egyenes.Sőt láttam görgőset is,meg amin gumi van.Nagy a választék,nem tudom melyik humánosabb a lovaknak.
2009. okt. 3. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Leghumánusabb... :) Örülök, hogy törődtök a lóval. Kevesen teszik.

Hát én ajánlani tudon a gumis csikózablát, de minden a te kezeden múlik. Finom kéz! Finom felvételek. Apró mozdulatok gyűrűsújjal. Stb.

Részemről most térek át a zabla nélküli kantárra. Lovacskám dettó érzékeny és hisztis, nem xeti a zablát. A nyerget már rég elhagytuk, közös volt az útálat. ;)

Sok szépet a lovazáshoz!

És türelmet!

2009. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
merev zabla: én értelmezésem szerint az, amelyik egyben van, egy összefüggő fémrúd, ez esetben = feszítőzabla. /pfuj/
2009. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A merev zabla nem egyenlő a feszítő zablával. A feszítőknek van egy karja lefelé, illetve lánccal, szíjjal szabályozható a feszítő hatás. Igaz a merev zablák durvábbak, bár ez épp olyan igaz a tört vékony zablákra is.

Társaságban én is egy tört nyelvvasú feszítővel lovagolom a paccom, mert hajlamos beagyalni és ilyenkor csak azzal lehet megfogni, viszont egyedül elmegy egy sima D zablával is.

Annyi féle-fajta zabla van már, néhányról azt se tudni mire való igazán, annyira speciális. Legcélszerűbb egy könnyű csikózablával lovagolni, ha gáz van az nem biztos, hogy a ló hibája.

2009. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jó. Nézz utána. Mert nem ismered a zablákat és butaságokat írsz. Tanult belovagló barátommal beszéltem és nekem van igazam. Ja, felejtsd el, hogy "merev", mert ilyen zabla nincs. Tudod mi szokott az lenni. Vannak kiegészítői, westernkantár, állzólánc.

Inkább nézz utána annak, amihez hozzászolnál.

2009. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A többszörösen tört zabla még érzékenyebb lovaknak való!
2009. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!