Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miben állapodtak meg a ló-chip...

Miben állapodtak meg a ló-chip kérdésben? Az oké hogy rengeteg zsé van a besütésben, de mégis!?

Figyelt kérdés
Van egy lókám, és már nem szeretném ilyen drasztikus beavatkozásnak kitenni. Gyönyörű nyaka van, és inkább leszúrom magam, mint hogy ilyenre vetemedjek. :S
2009. okt. 2. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint még mindíg csak terv szintjén létezik a dolog, és nem váltja ki a chip a sütést (most rákerestem, de neten sem találtam ennek ellentmondó cikket, tehát még ez az aktuális).
2009. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hasonló eredményre jutottam én is... :( Hülye bürokrácia. Köszi a választ!
2009. okt. 2. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia.

én is így tudom, és nagyon remélem h nem fogják bevezetni...

2009. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ööö... Nem tudom, jól értem-e?!

Sütés-párti vagy??? Van egy süttetlen lovam, égessem meg érte???

A chip egy lóbarát megoldás. Könnyen és gyorsan megvan, a ló jóformán semmit sem érez. És nem látszik utána...

Külföldön persze elfogadták hamar, mert ott számít a ló.

Képzelj el egy tökéletes csikót, akit nem kell besütni, mert egy chip hordozza benne a kellő infót! Nem jobb?

2009. okt. 4. 13:51
 5/11 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy már elfogadják a chipet (a román lovak chipelve vannak), tehát nyilvántartásba lehet venni chip szám alapján, de még nem lehet chipeltetni. Tehát ha külföldi a ló és chipelve van, akkor oké, ha magyar, akkor szívás.


az egyik lovam nekem is sütetlen (a másiknak meg kiderült, hogy kamu a sütése) és én is azt várom, hogy bevezessék a chip ügyet. Humánusabb, és tán olcsóbb is! (legalábbis remélem, hogy olcsóbb lesz)

2009. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Még mindig a sütés KÖTELEZŐ!

Anno én is chippeltetni akartam a lovamat,de nem lehetett. Részben érthető. Egy szépen megcsinált és NORMÁLISAN KEZELT sütéssel jól azonosítható a ló. A chiphez leolvasó kell,emellett sokk visszaélésre adhat alapot, semeddig sem tart kivenni,majd betenni egy másik lóba:S

Kedves kérdező szerintem akkor vedd a bicskádat,mert muszály lesz besüttetned a lovat.

Mert ugye az útlevél kötelező,ahhoz meg egyedi azonosítás szükségeltetik.

Lehet lázadozni,meg fogadkozni,ez van ezt kell szeretni.

Illetve lehet hazárdírozni,hátha sosem ellenőrzik a ló papírjait...

2009. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Utsó válaszoló: nem lázadok, csak szeretek. És nem fogom megégetni a lovam. A chippel lehet "játszani", de mivel nem?! Sz.r az egész rendszer.

Érdekes, Romániában működik, de Magyarországon miért nem? De SEMMI SEM műxik! Mondj egy pl-t ami igen. Én megcáfolom.

2009. okt. 5. 21:51
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Figyelj, nekem egy elmebajos,hisztis félős balhés lovam volt, rettegtem hogy fog szétszórni minket a sütéskor.

Meg sem mozdult amíg sütötték,pedig neki az egy helyben állás is komoly problémákat okozott.Állítólag a sütés nem fáj a lónak,ami ugye így elmondva hihetetlennek tűnik,de ha láttál már sütést akkor nem is olyan elképzelhetetlen.Én már nagyon sok sütésnél segédkeztem, és a lovak semmi jelét nem mutatták annak, hogy fájdalmat okozna nekik a procedúra,mert azért azt te is tudod,hogy ha a lónak fáj valami iszonyatos cirkuszt tud ám művelni. Egy sima oltás beadásánál több probléma volt,mint a sütésnél.

És én is szerettem őt! Pont ezért minden nap kezeltem a sütését, hogy szépen gyógyuljon,ne viszkessen,ne fertőződjön el. Gyönyörű,még télen is jól olvasható,tisztán látható sütése lett neki.

Egyébként meg ha van pénzed az esetleges bírságokat fizetgetni,akkor ne süttesd be,jobbat nem tudok.

2009. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Fizetek :)

Egyszer részem volt benne, hogy lássam, amikor az anyja kiharapta a csodaszép csikója sütését... Na neki utána kezelhették.

Nem vagyok ló, és nem sütöttek még. De tetoválták a nyakam. Ez hosszú procedúra volt, és nem kellemes. Viszont szép lett.

Sajnos nem tudom, mit szeretne a lovam, de tuti nem élvezné. És nem hinném, hogy be kéne süttetni 10 évesen. Igaz, eddig mindenki csikónak nézte, és úgy is viselkedik... Nem süttetek. Ez sose-nem-volt kérdés. Max. chip.

Köszönöm a válaszod!

2009. okt. 6. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! hiába chipelteted a lovadat, sajna még csak a sütést fogadják el. Mi lenne, ha a lovad elkódorogna vagy ellopnák? Mi alapján tudnád azonosítani? Ráadásul egyre jobban rászállnak az emberre a papírok miatt is.

Szerintem a lónak nem akkora stressz a sütés, ha jól csinálják. Gyógyulási időszak se olyan hosszú (körömvirág krém sokat segít), ráadásul nyakon sütött lenne, így a lovaglásról sem kéne lemondanod.

Pl a frízeknél egy időben (vagy még most is?) ajaktetoválás és chip volt elfogadott, ami szerintem sokkal kellemetlenebb procedúra lehetett.

2009. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!