Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik tenyésztenek valamilyen...

Akik tenyésztenek valamilyen állatot, ti levágjátok ha már kiöregedett?

Figyelt kérdés
Pl nyúl, disznó, kecske. Ha mondjuk egy nyuszi már túl van 5-6 ellésen akkor nyissz vagy hagyjátok meghalni természetesen? Vagy mondjuk egy disznó mikor már kiöregedett kan akkor herélés majd vágés? Esetleg a kecske mikor már nem ad tejet sem, vagy a tyúk bár az más tészta mert célszerű évente vágni őket, kotlós van másik akár mikor. Szóval ezeket az állatokat levágjátok vagy hagyjátok meghalni?
2013. jún. 4. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig akad olyan személy aki megveszi őket és nem foglalkozik azzal, hogy az állat már öreg, így levágja és netán kimérve tovább adja. Azért sertéseknél is luxus addig tartani és etetni őket amíg végelgyengülésben ki nem múlnak. Ha lehet, akkor ha nehéz szívvel is de jobb tovább adni az állatot, mert más nem kötődik hozzá érzelmileg így könnyebben levágja. Állítólag a legjobb kolbász azokból a kocákból van, amik már jó pár malacot vetettek és felneveltek.
2013. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem juhaim, és kecskéim vannak. Én úgy csinálok, hogy a még nem nagyon öreg anyákat ha úgy adódik, eladom, például rendezvényeken nagyszerű pörköltnek. A kosokat meg míg lehet tartom, és a legutóbb az öreg 8-10 éves kost megvett a helyi állatmenhely, ahol a kutyáknak feldolgozták a kost. Szóval valahogy mindig elkerülnek az öreg állatok a háztól. Azért ha már nincsen haszna költséges a tartása, bármennyire is szeretem. bár a kecske annyiból jó, hogy azt már alig kell etetni, ha legel, nagyjából elvan.
2013. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Jó ötlet ez az ekadás! Viszont nyulat nem tudom hogy megveszik e, de mind 1 is köszi a válaszokat.
2013. jún. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!