Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljen...

Mit csináljak, hogy ne féljen a tengerimalacom, és hányszor lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Pár hete van nálunk és ügyelek rá,hogy simogassam,kiengedjem De angóra malac és a szőrét rendszeresen fésülni kell, viszont ahonnan jött ott nem foglalkoztak vele ezáltal tele van csomókkal amit ki kéne szedni de nem hagyja.Fürdetni is szoktuk mert nyáron melege van és a pisijébe fetreng,de azt olvastam,hogy csak félévente lehet,pedig mindennap ráférne.
2013. aug. 10. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Le is vághatod a szőrét ebben a melegben (bár most pont egy kicsit hidegebb lett), vagy a csomókat kivághatod. Visszanő az szépen egy idő múlva.

Megfürdetheted többször is, vagy inkább csak bevizezésről van szó, csak sampont ne használj gyakran. Van a malacok bőrén egy faggyúréteg, ami sok fertőzéstől megvédi, a sampon azt mossa le, azért nem szabad sűrűn fürdetni.

Arra figyelj, hogy a fejét ne érje víz, tehát a szemébe, orrába, fülébe ne menjen bele.

2013. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Úgy szoktam fürdetni és sampont egyáltalán nem használok, meg már a csomókat is levágtam többször de ha nem hagyja fésülni magát akkor mindig ez lesz a vége. És a fésülés meg fürdetés után csak jobban fél és nem fog megszokni. Várni meg nem nagyon lehet ezzel mert csak rosszabb lesz.
2013. aug. 10. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!