Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy kis tengerimalacom,...

Ossii kérdése:

Van egy kis tengerimalacom, aki a Robi névre hallgat. Utobbi időben észrevettem, hogy életkedvtelen lett. Most is ránézek és csak hunyorít a szemével és nem reagál semmire. Vitamin hiányos lenne? Vagy beteg? Többi lent

Figyelt kérdés

Nagyon hullajtja a szőrét,de mondjuk nem sokat van kiengedve az akváriumból,nehogy elcsámborogjon,mert nagy a házunk.

Olvastam,hogy kell valami gyogyszer a szőrhullásra, de innan patika 30km-re van.


2012. szept. 12. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Foglakozz vele többet, vagy vegyél neki egy kis társat.

Változatosabb táplálékokkal is megpróbálkozhatsz.

Nagyon szép dolog, hogy ennyit törödsz a kis házi kedvenceddel. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tengerimalac társas lény, a természetben csapatokban él. Ezért szüksége van egy társra, ami elszórakoztatja. Vegyél mellé egy másik malackát is.

Mekkora ketrece van? Minimum 80-as ketrecre van szüksége egy tengerimalacnak, és minden nap ki kell venni, had futkosson. Ha félsz hogy eltűnik keríts el egy kis részt a házban és csak ott engedd futkározni. Emellett foglalkozz vele többet és vidd el állatorvoshoz!

2012. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok és lány.

Csak mivel tnaulok ugy esténként vagyok csak itthon.

Hétvégente dolgozok. Az állatorvos meg.. én megjárom velük.. Volt,olyan,hogy csak ránézett az egyik állatomra és 5.000et csak ugy elkért..

2012. szept. 12. 19:56
 4/6 A kérdező kommentje:

Változatosan azt tudok adni nekem,ami ugye itthon van ( fű,paprika,saláta,uborka,répa,alma) nagyon szereti őket,na meg persze ilyen rágcsálóknak összekombinált magvak.

Most megint energikusabb.

Lehrt,hogy hangulatfüggő? :D

2012. szept. 12. 19:58
 5/6 anonim válasza:

Az üveg akváriumra azt mondja a szakirodalom, hogy nem igazán jó a malackáknak. Tudom, az állatkereskedők szerint jó. Nekik minden eladó.

C vitamin cseppet lehet az ivóvízébe rakni.

A hunyorgás lehet szemgyulladás is, de reméljük semmi komoly. A "barát" jó ötlet ha egészséges.

2012. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elhunyt a drágám . :(

Teljesen csont és bőr szintre lefogyott. Suliba se mentem miatta.A karjaim közt halt meg. Remélem jobb élete lesz ott fent.

2013. máj. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!