Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná a vadászat...

Valaki elmondaná a vadászat lényegét?

Figyelt kérdés

Én egyesszerűen nem értem ! Youtube-s vidó kommentekbe olvasom

- miért kellet lelőni szegény rókát ? (kérdés)

- látszik te sem érted a vadászat lényegét (válasz)


ha lelövik a rókákat akkor sok lesz nyúl és a fácán így lesz ok azokat is lelőni ! ennyi a lényege ?


2013. aug. 11. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ezt nem lehet elmondani, szerintem csak átérezni. Igazából én sem értem, nem is érzem, de többször voltam már vadászaton, és amellett, hogy apám vadász, és állítólagos haszon is van ebből, mivel szelektáljuk a vadat, amellett az biztos, hogy élvezet a természetben barangolni, élvezni csak úgy a levegőt, a környezetet... Nincs ezzel végülis semmi baj, a disznót is levágják, a tyúkot is megfőzik, és mégsem itélik el, már aki:) Én valahogy így vagyok ezzel a vadászattal is..
2013. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem egészen. A rókának nincs természetes ellensége, így szapora. Van olyan állat, mint az aranysakál, borz, mosómedve, ami tájidegen faj. Ezeket is ki szokták lőni. A selejtes állatokat, ami már idősebb. Az idős, nagyon jó állatokat azért kell, mert azalatt csak ők szaporodhatnak, de akkor csúnya beltenyészet alakulna ki. Hiszen a saját lányának is utódokat nemzhet (pl szarvas). A vadászat nem csak a lövöldözésről szól. Ők etetik télen az állatokat például. Ez nem a gyilkolásról szól.
2013. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

"ha lelövik a rókákat akkor sok lesz nyúl és a fácán így lesz ok azokat is lelőni ! ennyi a lényege ?"

Nem egészen, ugyanis az éremnek két oldala van. Ha túl sok a róka, akkor azok legyilkolják a nyulakat és fácánokat, betörnek a tyúkólakba, satöbbi, ezért a számukat féken kell tartani. Emellett viszont a növényevők számát is féken kell tartani, mert ők a termőföldeket károsítják. Kérdezed, hogy miért nem lehetne egyszerűen hagyni, hogy a rókák szabályozzák a fácánok számát? Egyszerűen. A róka nem csak fácánokat eszik (igazából nagyon ritkán eszik fácánokat). Ahhoz, hogy a fácánállományban komoly károkat tudjon okozni, ahhoz olyan számú róka kéne, amik hihetetlenül felborítanák a környék bioszférájának az egyensúlyát.

Egyszerűbb lenne, ha lenne egy nagyragadozó faj (farkas, medve), de a vadászgató grófoknak (medvék), illetve a farkasok túlzott vadászatának köszönhetően ilyenünk nincs. Ezért az embernek kell átvennie a szerepét.

2013. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Örülök kérdező,hogy te nem vagy ilyen..( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__55214.. én sem vadászok, párom vadász. VAV vizsgát viszont ha lesz egyszer vizslám mindenképp le fogom tenni :)
2013. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Centurio77 válasza:
47%
Vadászat lényege vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás! Gróf Széchenyi Zsigmond
2013. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!