Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért jó a vadászat?

Miért jó a vadászat?

Figyelt kérdés

Talán írtok valamit, bár kétlem, hogy elmúlna a hányingerem ettől a témától. Gyerekkorom óta megveszek a dühtől, ha vadászról, -szatról hallok. Kegyetlen gyilkos mind, amelyik csak egyszer is fogott puskát állatra és el is sütötte azt!

Nagyon nem fair! Ha akarja azt a qrva agancsot az ebédlőjébe, menjen ki puszta kézzel a szarvas ellen! És nekem ne mondja senki, hogy mert öreg, beteg!!!

Ennyi erővel menjenek végig az ÖSSZES KÓRHÁZON, és NYUGDÍJAS-OTTHONON!!!!!!

Sajnálom, gyűlölöm őket. Ismerek egy párat, de ha meglátok akár egynek a kezében is fegyvert, félek, előveszem a bennem élő veszett vadat...


Bocs, nyers vagyok, de így érzek, szívből. Fizikailag fáj, elég sz.r. Írjatok valamit! Lehetőleg olyat, amit értelmes végigolvasni. Bár meghatni nem fog.

Még 1x bocsi, és köszi.


2009. dec. 17. 21:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
77%
A sportvadászatra nem tudok mit mondani, de az államony megörzés is gyakran célja a vadászatnak. Viszonylag gyakran előfordul, hogy egy területen egy vad elszaporodok, ilyenkor kénytelen-kelletlen ki kell írtani, mert hosszútávon lelegelné a növényzetet, és azon túl, hogy ezzel önmagát is kiírtaná (táplálékhiány), hatalmas károkat okozna a területen, ami nyilván már más élőlényekre is hatással lenne. Ez nyilván megelőzendő.
2009. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
44%
Hát bocsi de nem értek egyet veled... ennyiből akkor sajnáld a disznokat amit szivesen megeszel ebédre amit leszurnak.. vadászat egy hobbi... Olyan mint a tenisz,fotball,és még sok midnen... Vadászatnak is meg van a rengeteg haszna.. Egyrészt egy remek hobbi másrészt azért lövik le mert valami baja lehet,beteg,te sem hagynad hogy szenvedjen... a másik a földgazdáknak hog tudjal miből enni.. ha a diszno lerágcsálja a fél kukoricát akkor milesz?! Mindenki abbol él amit maga megtermel?! Mert ha annyi diszno lenne amennyit kilőőnek akkor itt te se örülnél mert faluba/városba is bemennek a tulszaporodás miadt.. Gondolj erre. Mi is vadászok vagyunk és mi is sajnáljuk őket lelöni de akkoris a gazda nem azért fizeti ki a veteményt hogy a disznokat,bikákat etese.
2009. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok.. és a másik hogy a megevett kukoricát amit a disznok lelegelnek a vadásztársaságnak kel kifizetni.. ami akár fejenként 60.000 Ft is lehet. Vadkár...
2009. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
33%

Mi az hogy remek hobbi?

Nem olyan mint a tenisz. Feleslegesen gyilkoltok. Betegek vagytok.

2009. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
28%

azért a vadász se a beteg állatokat lövi le... ő is csak a nagy erős szarvassal szeret büszkélkedni, hogy "nézd lelőttem"

Mivel ez egy sport, nem az a céljuk, hogy egy sántikáló, alig járni tudó szarvast lőjenek le, hanem hogy legyen benne kihívás. Az pedig csak az egészségesekben van.

(nyilván a minimális arányt meg kell ölni, hogy ne szaporodjanak túl, de ez szerintem nem az a kategória, amiről vitatkozni lehetne)

2009. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
100%

Először:A vadászat nem is inkább sport, hanem hobby, de az erdészeteknél vannak HIVATÁSOS vadászok, akik kordában tartják a vadállományt. Jól írta az első, hogy miért.


Másodszor: a hobby vadászok se úgy működnek, hogy kimennek az erdőbe, aztán esztelenül lövöldöznek bármire. Sok szabálya van ennek, amúgy az erdészetek munkáját is segítik, mellesleg nem ingyen vadásznak. Mindennek megvan a maga idénye és az is meg van szabva, hogy miből mennyit lehet lőni. Persze mindennek írásos nyoma van. Egy vadász eleve egy vadásztársaság tagja, írni kell mindent, ki merre járt, mit látott, mennyit, esetleg mit lőtt és mennyit.


Harmadszor: vannak az illegális vadászok a rabsicok. Ők azok akik mindenre lőnek, csak h elmondhassák, hogy "na elmentem a haverokkal, azt lőttem 2 disznót meg egy őzet, jajj de finomat ettünk". Ezeket ha elkapják elveszik a puskát, plussz szép bírságot is fizethetnek.

2009. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

Drága 21:21!

8 éve vagyok vegetáriánus... erről ennyit.


Megnéztétek már a másik oldalt??? 60.000 Ft vadkárról károgsz nekem??? De mégsem a TE CSALÁDODAT írtja ki!!! Hanem éhes, mert elveszik tőle az összes területet, ami a létét biztosítaná, és neeem!!! NEM a szarvasok!!!

Hanem az ember, mert minden ÉRTE van!!!

Na ebből van elegem.


Mindig kiakadok ezen, bocsánat. Azért örülök,ha páran látják ezt az oldalt is. Mert az ember aztán tényleg nem "szent".

Ja és isten sincs... de ez nem ide tartozik.

2009. dec. 17. 22:33
 8/79 A kérdező kommentje:

21:33-as! Egyetértek!

Hobbi? ... >(

Áááá!!! Csak hogy csúnyát ne írjak!

Nem normális!

2009. dec. 17. 22:35
 9/79 A kérdező kommentje:

Kihívás??? HOL???

Lesből, sunyin, ocsmány módon becélozni, meghúzni a ravaszt, oszt hurrá... büszkék lehettek! Komolyan! Micsoda férfi!!! Vagy nő! Szégyen.

Szégyellem, hogy ember vagyok. Még egy ilyen alantas lényt...

2009. dec. 17. 22:38
 10/79 A kérdező kommentje:

22:09, komoly? Hobbi? Berosálok.

Állományritkítás? Igen?

De a "szent és sérthetetlen" ember szaporodjon! Mert érte van a Föld, érte születik a borjú, érte nő az agancs, minden ÉRTE van?


Részemről nem eszem állatot, nem szülök gyereket, és ha látok egy vadászt, felrúgom. Minimum.


Visszatérve normális hangnememhez: Köszönöm a válaszokat.

2009. dec. 17. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!