Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy kutyát és egy macskát...

Egy kutyát és egy macskát hogy lehetne összebarátkoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves shih-tzu kutyusom,és most kaptam egy kiscicát ( 4 hetes ).Hogy lehetne őket összebarátkoztatni? Már mindent próbáltunk,közös játék stb. A kutyám nem is bántaná a cicát csak a cica mindig nekiugrik és fúj rá. Mert hát ugye ezt a cicát -ahonnan elhoztuk- úgy nevelték,hogy a kutyákat el kell kerülni,mert ott is volt egy kutya,aki széttépte volna a többi kiscicát is!
2013. aug. 28. 08:13
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha a kutya nem bántja, folytassátok amit elkezdtetek. Kb egy hét és megbátorodik a cica, akkor már csak játszani akar és abbahagyja a fújást, karmolást.
2013. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem van egy 2 éves kandúrom és nemrég kaptam egy kölyök golden retrievert. Hiába van az az elv h a kutya az úr a háznál, ha egy idősebb állat már a háznál van ő lesz a főnök.viszont a szomszédunk meghalt es ott is szulettek kiscicák és az egyik kisciciával nagyon összebaratkoztak pedig semmit se tettunk h joban legyenek.szal szerintem hagyd őket ha a kutyus ugysem bántja lehet h a cica megkedveli vahy ha nem is lesznek nagyon joban legalább ne bantsak egymast
2013. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké,köszi! Az a baj,hogy nem lehet őket összeengedni,mert elkezdenek verekedni. Tegnap is csak egy pillanatra mentem le,máris nyüszítést hallok az emeletről! Mindegy,köszi a tippeket,remélem egyszercsak megtörténik a csoda!
2013. aug. 29. 10:03
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért ezt nem kellene, nem azt írtam, hogy hagyd őrizetlenül őket. Legyél ott amikor ismerkednek és ha durvul a helyzet lépj közbe. Ezt kell addig ismételgetni, amíg meg nem szokják egymást. Nálunk kb 1hét volt, úgy, hogy napi 1-2 próbát tettünk. Az is szoktatás, hogy macsek a kézben, kutya a lábhoz és had bámulják, szagolgassák egymást, közben mindkettőt megsimogathatod, ha morog valamelyik rászólsz, macska esetében távolabb viszed a kutyától, hogy nyugodtabb legyen.
2013. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!