Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A madárpókom már majdnem több...

A madárpókom már majdnem több mint 1 éve megvan mikor nő meg rendes tenyér méretűre? Most kb hüvejkujjnyi.

Figyelt kérdés
amúgy hallottam hogy a madárpókok nem mérgezőek igaz ez?
2008. júl. 1. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem csak 1 féle madárpók létezik, honnan tudod hogy ami neked van az rendes tenyérnyire nő meg? Ám szerintem biztos van mérge csak max nem halálos
2008. júl. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy "átlag" madárpóknál ez nem normálistól eltérő növekedés.

Ahogy az előttem szóló is írta, fajonként különbözik a növekedés üteme. Pl. egy Grammostola rosea sokkal lassabban nő, mint egy Acanthoscuria geniculata.

Még néhány évet várnod kell míg maximális méretű lesz.


A madárpókok mindegyike mérgező, de csak kevés faj veszélyes az emberre.

2008. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.brachypelma albopilosa-ról mit tudtok mérgező téren meg növekedés téren?mert neten csak hobbi adatok vannak mint pl:kezdő póknak jó, mit eszik stb nem túl sok infót találtam eddig :S a kézbevevéshez mi kell?szoktatgatni kell vagy csak megfogom oszt kirakom a kezemre?nem csíp meg?előre is kösz
2008. júl. 3. 11:16
 4/6 anonim válasza:
100%

AZ ilyen embereknek nem szabadna madárpókot tartaniuk. Minden madárpók rendelkezik Méreggel, ennek a méregnek Neurotixon, azaz idegméreg a neve. A magyar piacon kapható pókok egyike sem halálos egy egészséges felnőtt emberre. Az Albo nem valami agresszív állat, de némelyik egyed jó mélyre képes beléd harapni, lassú mérge van, úgyhogy jó pár napig fáj, de ez minden. Kivéve ha kiderül, hogy alergiás vagy rá, akkor ájuláshoz, magas lázhoz és idegrángásokhoz vezethet


Amúgy az Albo egy elég nagyra és elég gyorsan nővő faj. úgyhogy, valószínűleg az etetéssel lesznek gondok... Eszik rendesen? Vedlik rendesen?

2008. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
eddig ugy tűnik eszik bár elég depis vagy nemtudom mi van vele...folyton leássa magát a föld alá.a kézbevételt csak azért mondtam mert szenvedés a föld alól kiszedni pl alomtakarításkor és egyszerűbb lenne pl óvatosan rámásztatni a kezemre és kivenni de gondolom ez nem ilyen egyszerű...gekkóhoz nem értesz véletlenül?sürgős lenne mert az egyik gekkóm nem eszik már hónapok óta és iszonyat vékony(nem a másik eszi el a kajáját mert ez még külön sem kajált:S)hogy lehetne "humánus" módon megkímélni a szenvedéseitől?:S
2008. okt. 2. 21:36
 6/6 anonim válasza:
100%
amugy szerintem meg nem a etetésel van a gond hanem a hő és párával mert akkor sűrűbben vedlene ha normális lenne :) ellenkező elhuzodhat a vedlés és közbe ugyanugy nem eszik :S
2011. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!