Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről? Egy...

Mi a véleményetek erről? Egy 17 éves lány szülő nélkül és hozzáértő személy nélkül eljött hozzám és megvette a lovamat egy fénykép alapján.

Figyelt kérdés

Az istállóba úgy lökdöstük be, hogy nézze meg a lovat. Tetszett neki, és megsimogatta. Most vissza akarja hozni, hogy rejtett hibája van,( ami nálam nem volt) és úgy néz ki, hogy bírósági per lesz belőle. Azt akarja, hogy saját költségemen hozzam vissza, fizessem ki a bértartást, és a teljes vételárat fizessem neki ki.

Ti adnátok majdnem 300 000 Ft-ot kiskorú gyereketeknek, hogy vegyen valamit, úgy hogy TI vagy valaki hozáértő nem látja? Várom a véleményeket is.


2009. nov. 2. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

érdekes történet...

lehet iylen huzásokból él a család.és akkor most mi leszz a pacival?

én is nagy lovas vagyok...

2009. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem. Egy tipikus elkényeztetett kislány lehetett, ahol gazdag apuci megvesz neki mindent, de semmi felelősség.

Ne értsetek félre, nem utálom a nagyon pénzes embereket, de ez egy tipikus esete annak, hogy mennyire felelőtlen és buta szülők vannak, akiknek aztán idióta gyerekük lesz. Szinte el sem hiszem a történetet. Ilyen szülőket... persze, kislányom, menj és vegyél magadnak lovat, igaz, azt sem tudod eszik-e vagy isszák... SZÁNALMAS. Ezek után ne reklamáljon.

2009. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi van? Abba ugye bele szokták írni, hogy megtekintett állapotban vásárolta meg és utólagos reklamációnak nincs helye.
2009. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
szerintem inkább te reklamálj! a ló egy gazdasági állat! és ő csak bemegy úgy 17 évesen? és aztmondja hogy hogy? menjen a fenébe! a kiscsajt kéne megbüntetni mert így szerzi a kenyerét! nem téged!
2009. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Salx Narval ***** válasza:
Nem, de üzletet sem kötnék, főleg ekkora értékben egy fiatalkorúval, papírok,tanúk nélkül.Mondjuk, felnőttel sem. Természetesen sajnállak és a lovat is, legközelebb legyél óvatosabb.Erre most, nagy eséllyel, rá fogsz fizetni,szorítok, hogy ne így legyen.
2009. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mondtam neki és az ügyvédnek is, hogy meg sem akarta nézni. Hírdettem az interneten, felhívott és mondta, hogy jönnek érte lószállítóval. A lovat még meg sem nézte, már akkor akarta, hogy vezessük fel a lószállítóra. A teljes vételárat kifizette, nem is alkudozott.

Azt mondták, az engem nem mentesít, hogy ő nem nézte meg a lovat kellőképpen. Már miért ne mentesítene?


Veszek egy csokit és nem ízlik visszaviszem? vagy mi?

vagy veszek egy Tv-t és mégsem teszik visszaviszem?


csak az a baj, hogy a hiba , ami kialakult, a szállítás okozta stressztől keletkezett. szóval a ló már értékcsökkent lett...

2009. nov. 2. 15:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát én helyből el se adtam volna olyannak, akit úgy kell betessékelni az istállóba (17 évesnek meg pláne):S

Mondjuk én simán visszavenném, mert a végén úgyis a ló szívná meg, inkább akkor add el olyannak, aki megbecsülni. Amiatt viszont én is simán mennék akár a bíróságra is, hogy bértartást, meg ilyesmket ki akar fizettetni. Ahhoz neked, mint eladónak semmi közöd, nonszensz, hogy ilyet követel. Meg természetesen a továbbiakban kiskorúval nem is tárgyalnék, van neki szülője, vagy gyámja...

2009. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy kiskorú, csak az iWIW-en néztem meg, és ott láttam.
2009. nov. 2. 15:58
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tanúkkal is alá kellett volna íratni az adásvételi papírt! Nem szabad ilyeneknek lovat adni! Szegény állat, nem egy játékszer, amit csak úgy vissza lehet dobni, ha nem tetszik!
2009. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jobban jársz hogyha visszaveszed, mert a végén még elpasszolják valami nagyon rossz helyre! De bértartást ne fizess!
2009. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!