Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt minden esetben...

Szülés előtt minden esetben adnak beöntést a szülő anyukának? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak ha kéri! Van , ahol rá se kérdeznek.

Azért adják, hogy 1. a vajúdás könnyebb legyen (csúnyán írom, de a teli vastagbél is visszanyomja a méhet)2. Ami ott van bent esetleg "termék", az ne szülés közben a baba előtt "érkezzen" meg , mert bár a szülésznők egyebet is látnak, de talán az anyáknak "jobb" érzés.

2011. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Én nem kaptam, pedig kellett volna, csak az ügyeletes orvos és nővér ezt nem tette meg, mikor megérkezett a saját orvosom ő rá sem kérdezett, természetesnek vette, hogy ez megvolt, úgyhogy burkot repesztett és akkor viszont már nem lehetett. Persze a baba előtt megérkezett egyéb is, de engem személyesen nem zavart, igazán nem is fogtam fel hogy mi is történik. A nővérek pedig láttak már eleget előttem is utánam is.
2011. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Több mindentől függ. Kórháztól, szüléstől. Nekem nem adtak, bár a mi kórházunkban amúgy sem beöntést adnak, hanem pezsgőkúpot, azért az kellemesebb. Császárral szültam kétszer is, egyiknél sem kaptam.
2011. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenhol csinálják. De gondolj bele... Egyáltalán nem fájdalmas és inkább szülés előtt a wc-n intézd el a dolgod, mint szülés közben a dokinak rakjál "csomagot"... Csúnya ezt így leírni, de ez az igazság! Én kellemetlenül éreztem volna magam. :S Szerintem nagyon is kell a beöntés.
2011. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Nekem ugyan abban a kórházban az elsőnél adtak, nagyon nem bántam. A másodiknál viszont nem volt rá idő. Állítólag gyorsítja a szülést.
2011. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én szültem így is, úgy is.
2011. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem adtak, nem kérdezték, nem kértem. Szent Imre.
2011. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bp.Szent Istvánban sem szokás, szülés előtt pár napig hasmenésem volt, magától ürült, nem is kakiltam be.
2011. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Uzsokiban szültem ott kérdés/kérés nélkül adnak. Egyáltalán nem fáj és valóban még mindig jobb a WC-n elintézni a dolgot, mint szülés közben "kitenni a csomagot". :D
2011. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Salgótarjánban automatikusan adnak.
2011. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!