Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Létezik szerelem az állatok...

Létezik szerelem az állatok között is?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...bár szerintem náluk csak ösztönök léteznek,úgy,mint a fajfenntartási és a párosodási ösztön.
2013. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem alapvetően sem a monogámia,sem a szerelem nem játszik náluk,inkább alapvetően poligámnak gondolnám őket,ha náluk egyáltalán létezik ilyesmi.
2013. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van. Nekünk vannak rózsásfejű törpepapagájaink és ők életre választanak párt. Amúgy szerelem madárnak is nevezik. Sokszor ha a parjuk elpusztul akkor ők maguk is. De más állatok is vannak így.
2013. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ágh Ferenc válasza:
Ha a szexre gondolunk, akkor csak a delfinek teszik azért is, mert kedvük úgy tartja! Ezen kívül a szerelem, szeretet, ragaszkodás még az emberek közt is keveredik, hát még más élőlények világában!
2013. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Madarak között nem ritka a monogámia, ez még nem szerelem, biológiai oka van.
2013. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem létezik. Minden, ami az állatvilágban történik, vagy nem történik, a fajfenntartást szolgálja. Egyes fajok nagyszámú utóddal operálnak, mások egy életre választanak párt, hogy az egyébként kényes, gondoskodást igénylő utódaikat biztonságban felneveljék.

Szerelemről azonban csak az ember esetében beszélhetünk. S csak mellesleg jegyzem meg (mégha most a fejemet is veszik itt néhányan), hogy ez is pusztán a fajfenntartás érdekében jött létre.

2013. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!