Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha állatkertben filmezek...

Ha állatkertben filmezek (állatokat), mint látogató (és nincs forgatási engedélyem), de a felvételeket egy filmbe rakom, beperelhet az állatkert?

Figyelt kérdés
Dokumentumfilmről lenne szó.
2013. okt. 14. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem igen.

Mert nem saját magadnak filmeztél, otthoni nézegetésre.

2013. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az miért baj? Fotókat megengedik, hogy copyrightold (legalábbis láttam már).
2013. okt. 14. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
nem az a gond h baj vagy nem baj hanem jogilag tehát nem lehet, ill. az engedélyükkel lehet csak. nem tudsz mást tenni, kérd ki az írásos engedélyüket, aztán utána nincs ilyen probléma
2013. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérj engedélyt.
2013. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már írtam nekik, az a probléma, hogy egy forgatási engedély 800.000 Ft. Egyébként, ha nem mutatom az álletkertet csak az állatokat up close, akkor nem jönnek rá, hogy hol filmeztem, igaz?
2013. okt. 15. 18:35
 6/6 anonim ***** válasza:

jó hát az a 800 ezer nem olyan vészes, gondolom. ennyit megér azért.

de megint más kérdés h milyen célból akarod, mert nem akarom elhinni h minden egyes kis 5-10 perces kamerázásért, amit nevezzünk most forgatásnak, ennyit elkérnek. pontosabban h bármit elkérnek.

2013. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!