Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen szakágba érné meg...

Milyen szakágba érné meg továbbmenni?

Figyelt kérdés
12.-be járok közeleg a felvételi és az érettségi . Egyenlőre még nem tudom hogy milyen ágba mennyek tovább. Nagyon érdekelnek az állatok és annak gondozása. Gondolkodtam az állatkerti dolgozón , bár nemtudom hogy meglehet-e belőle a késöbbiekben élni. Ami nagyon érdekel még ebben a szak irányban az Állatmenhelyen dolgozók. Oda milyen követelmények vannak illetve milyen tudással kell rendelkezni? Jövedelmező? Illetve van rá kereset? 18/F Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 21. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az állatkerti gondozó olyan jó lenne, tekintettel arra, hogy nincs olyan sok állatkert az országban, tehát nem hiszem, hogy hemzsegnének az álláshirdetésekben sem.

Elmehetsz állatorvosi asszisztensnek például, azzal el tudsz helyezkedni menhelyen, de rendelőben is. Bár nem hiszem, hogy ők halálra keresnék azért magukat, de mindenesetre több a lehetőség, mint az állatkertekben.

2013. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jakyll válasza:

Hát, igazából szerintem sem állatgondozóként, se menhelyesként nem fogsz tudni megélni.xD Mármint csináld, ha szeretnéd, mindenképp, de egy másik állás vagy egyetem/okj-s képzés mellett... már ha nem gimis vagy, hanem szakmát tanulsz.

Egyébként állatorvosi nem? Vagy Nyugat-Magyarországi Egyetem Vadgazdamérnöki karán szétnéznék a helyedbe... ha nem vagy egy penge tanuló, az se gond, nem túl magasak a ponthatárok...

Vaaaagy valamilyen állatterápia? Kutya, macska, ló... Nekem ez pl. nagyon szimpatikus.:)

Vagy zoológia az ELTE TTK-n ( [link]

Vagy tenyészthetsz állatot is.:D Illetve egyik barátom szülei tehenet, bikát, csirkét, libát, mindenféle ilyen állatot tenyésztenek, húsnak, meg tejnek/sajtnak... csak az nagyon kemény meló, meg nem árt, ha vannak földjeitek.

Vagy nyiss állatkereskedést!:))

De van már kisállatfizioterapeutás és állatorvosi segéd képzés is.

2013. okt. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!