Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi egy családban az...

Mennyi egy családban az elfogadható összeg, amit a háziállatra lehet költeni? Vezetett ez már valakinél konfliktushoz?

Figyelt kérdés

Például van egy ismerősöm, aki szinte csak segélyekből és alkalmi munkákból él, de havonta elviszi az állatorvoshoz vizsgálatra az 1 db kutyáját és 1 db macskáját, amiért havi 12 ezer forintot fizet, miközben ez szerintem a jövedelme ötöd-hatod-heted része lehet.


Egy másik ismerősöméknél azért állt a családi perpatvar, mert a kutyájuknak valamilyen daganata lett és a nő egy félmillió forintos műtétet akart rajta elvégeztetni, de a férfi nem engedte. Közben anyagilag sem álltak túl jól.


Nektek mennyi most az elfogadható összeg és hol van az a határ, amit már nem lépnétek át emiatt?


2013. nov. 2. 18:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
49%
Én is kiakadtam volna mindkét esetben.
2013. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Az első esetben nem írtad, hogy mért viszi el havonta orvoshoz őket? Rutinvizsgálat vagy valami bajuk van? Ha az orvos csak ellenőrzi hogy minden rendben van-e és tényleg ennyire kevés a pénze, hát én se nagyon értem. Ha gond lenne, úgyis észrevenné. Ha betegek és kezelésre hordja őket, akkor természetesen más a helyzet. Akkor normális, hogy gondoskodik róluk.

A másik eset meg egyértelmű. Teljesen megértem a nőt, nyilván nagyon szereti a kutyáját. Én is kifizetném. A kutyám, felelősséggel tartozom érte. Elküldtem volna a fenébe a férjemet.

Én úgy gondolom, hogy akinek állata van, az vállaljon érte felelősséget.

Annyira, de annyira kár, hogy állatoknak nem jár a TB. Remélem, idővel mi is eljutunk arra a szintre, hogy bevezessék hozzánk is. Mert így tényleg nagyon nehéz, nyilván tényleg van, aki nem teheti meg anyagilag, hogy egy fél millás műtétet kiperkáljon, vagy akár csak a fél éves látogatását megtegye (mert ugye ahogy írtad is, egy látogatás 10-12 ezer forint is lehet, úgy, hogy közben az orvos csak ránéz az állatra)

Nekem 5 kutyám, 3 cicám és 2 ékszerteknősöm van, bármit megtennék értük, ugyanolyan családtagok. Persze nem mindenki lehet én és ahogy írtam, sajnos az anyagi helyzet ezt nagyban befolyásolja :( De a lényeg az, hogy szenvedni és betegen hagyni az állatunkat semmiképp nem szabad. Azt nagyon szigorúan büntetném.

Egyébként megkérdezhetem, mért tetted fel a kérdést?

2013. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha az ember állatot tart, akkor igenis vállalja érte a felelősséget, és vigye el orvoshoz, akkor is ha drága. Ha nem engedheti meg magának, akkor ne tartson állatot! Tehát az 1. ismerősöd pont jól csinálja.


A másik ismerősödet mélyen megvetem. Az állat társ, barát. Jóban megfelel, hogy ott van, van kivel szórakozni, de ha beteg, öreg, akkor eldobod? Szerinted ez a megfelelő hozzáállás?


Na az ilyen embereknek ne legyen se állata, se gyereke :( Tipikusan az, amelyik kidobja a kocsiból az öreg, beteg állatot, mert sajnálja rá a pénzt...

2013. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Annak az ismerősödnek van valakije az állatokon kívül? Betegek az állatok, vagy miért viszi el őket havonta?

Ha valaki szereti az állatait, családtagként, akkor érzelmi döntést hoz, az ő szemszögéből, ha megmenthette volna a kutyáját, nem lett volna neki sok a félmillió.

2013. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Ismerőseid, nem családtagjaid. Nem függsz tőlük anyagilag, se máshogy. Hagyd rájuk, le van szarva. Amíg nem kunyerálnak tőled és nem fenyegetőznek, addig ne érdekeljen, mindenki úgy él ahogy akar. Mellesleg én is egy kis csóró senki vagyok, de a 17 éves macskámért tűzbe mennék.
2013. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Felelősséget vállaltam a háziállatomért, ez anyagi gondoskodást IS jelent. Határ az állatorvos orcája, amit még nem szégyell elkérni, tehát a csillagos ég...
2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem "csak" madaraim vannak, de ha bármelyiknek is bármi baja lenne ,az utolsó filléremet, gatyámat és mindenemet odaadnám hogy meggyógyítsam.
2013. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Amikor megveszed minden kiegészítőjével(ketreccel,boxxal,stb.):10.000-20.000 Ft.

Havonta egy jobb módú családnál:3000-4000 Ft.(de ez már jobb minőségű kaja,meg ami kell)..ennél többet már nem is érdemes állatra költeni.

Ha van adója,meg chippeztetni kell,meg oltani,akkor úgyis többre rúg az ára.

2013. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha beteg valamelyik kutyám, tuti, hogy egyből elviszem dokihoz,nem érdekel, hogy állok anyagilag mire jut és mire nem. Én is azt vallom, aki állatot tart, felelősséggel tartozik irántuk, és nem csak addig kell szeretni míg egészséges cuki, ha beteg segíteni kell rajtuk, még ha az sokba is kerül. EZért mondom minden ismerősnek, hogy 100x gondolja meg mielőtt egy állatot magához vesz, mert legalább akkora felelősség mint egy gyerek! Sőt, a gyerek előbb utóbb kirepül, önálló lesz, egy állatra ez nem vonatkozik. Tehát egyetértek azokkal az emberekkel akikről írsz!
2013. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Ez a család anyagi helyzetétől függ.

Egy olyan családban,ahol pl csak az 1ik félnek van munkája és az is pl minimálbér,nyilván nem fogja(vagyis nem tudja) megengedni magának azt,hogy havonta 50,esetleg 500 ezret költsön az állataira.Viszont egy milliomos családban már máshogy áll a dolog.

Lényeg az,hogy ez nem attól függ,hogy én eldöntöm h havonta ráköltök az állataimra 100ezret,hanem attól,hogy megengedhetem-e magamnak.

Mindenki a számára optimális,mellőzhető összeg az,amit ide tudna írni.

2013. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!