Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Láttátok a Mermaid: The body...

Láttátok a Mermaid: The body found és a The new evidence című filmeket (azt hiszem, az Animal Planeten adták)? Szerintetek lehetséges, hogy igaz, ami bennük van?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg létezhetnek, létezhettek tengeri főemlősök, és kialakulhattak úgy, ahogy a filmben modellezték? Ha igen, akkor milyen fokú rokonságban lehetnek az emberrel? (Valamelyik nagyon távoli ősünkből vagy rokonunkból válhattak, mert bonyolultabb eszközöket és legfőképpen már tüzet használó emberős már nem valószínű, hogy "visszatért" volna a tengerbe.) Milyen lehet az intelligenciájuk, a tudatuk, tényleg lehet önálló "kultúrájuk", "nyelvük"? (De akkor mégis vadállatnak számítanak, vagy minek?)

A filmben mutatott szigonyok némelyike nem primitív eszköznek, hanem szinte filigránul megmunkált darabnak tűnik -- ők tudhattak ilyeneket? (Nem lehet, hogy az elpusztult halakat, amelyeknek az oldalában ilyet találtak, még a sekély parti vizekben szigonyozták meg emberek, csak a hal szívós volt, nem pusztult el azonnal, hanem meglógott, és csak később és messze, már a nyílt tengerben múlt ki?) Egyáltalán mivel és hogyan lövik ki a szigonyukat, és miből készítik a hálóikat?

És mennyire hitelesek a bemutatott filmfelvételek?

Az is furcsa, hogy amit a filmben bloophangnak mondanak, egészen mást neveznek annak, mint amit a neten lehet ilyen címszó alatt találni.

És az a barlangrajz, meg az évszázados olasz ábrázolások és leírások, mindez tényleg létezik?


És hogyan forgatták le magát a filmet? Azért ez a sok rekonstrukció rengeteg munkát, statisztát és nyilván pénzt igényelt, de ha bizonyos körök tényleg annyira meg akarják akadályozni, hogy a világ mindezt megtudja, akkor mégis honnan volt nekik mindez?...


Az a baj, hogy bármit is kerestem, csak ezt a két filmet találtam hivatkozási alapként, és semmi mást, főleg nem hiteleset, legalábbis eddig.


2013. nov. 7. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem láttam a szóban forgó műsorokat, de hallottam róluk hírességük okán.


Nem valós dokumentumfilmekről van szó, hanem fiktív művekről. Az állítólagos sellős filmanyagok trükkfelvételek (ráadásul elég ócskák), és az állítólagos szakértők is kitalált személyek.


Az Animal Planet-en az úgynevezett "Monster Week" keretein belül adták le őket (nem tudom, hogy a magyar AP-en van-e ilyen). De a lényeg, hogy csak érdekességnek szánták, mint azt a néhány éve kiadott sárkányos "dokumentumfilmet", vagy azt a nyáron bemutatott műsort, amiben élő Megalodon cápákat találtak.


A csatorna nem akarta valósnak beállítani a dolgot, és ezt a sajtóanyagukban le is írták. Sajnos magában a műsorban viszont jól elrejtették a figyelmeztetést, hogy az egész a képzelet műve, ezért sokan elhitték, hogy valós dokumentumfilmeket látnak -- ami végül is a csatornának jót tett, mert nézettségi rekordokat állítottak fel, viszont a tekintélyük megsínylette a dolgot.


A tudósok körében is elég nagy felhajtást keltettek a műsorok. Dióhéjban megbotránkoztak rajta, hogy milyen tudománytalan alapokon állt. Itt egy rövidebb tudományos kritika róla:


[link]

2013. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint mégiscsak helytállónak bizonyultak a kételyeim -- de nem tagadom, azért elgondolkodtam a lehetőségen, amint az a fentiekből is kitűnik.
2013. nov. 9. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, arra tényleg jók az ilyen műsorok, hogy elmerengjünk rajtuk. Vagy legalábbis szórakozva eljátszadozzunk a gondolattal, hogy milyenek lennének ezek a lények a valóságban. A tudósokat is érdekli a téma, ha jól van előadva.


Baj csak akkor van az ilyen művekkel, ha nem tüntetik fel elég világosan a fiktív voltukat.

2013. nov. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az elejétől láttam, csak takarítás közben be szoktam kapcsolni a tv-t, és épp ez ment benne, szóval nem teljes figyelemmel néztem végig, csak felfigyeltem rá.
2013. nov. 10. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!