Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törzskönyv nem törzskönyv,...

Törzskönyv nem törzskönyv, hogy is van ez most?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél olvastam, hogy szünetel a törzskönyvezés De lehet én értetem valamit félre. Hozzáteszem nincs állatom és nem is tervezek jelenleg. Csak a kíváncsiság vezérel.

Akkor mostanság, hogy lehet eldönteni, hogy fajtatiszta e vagy sem egy adott állat. Itt ha valakinek nem törzskönyves a kutyája nekiugrotok, hogy akkor az nem fajtatiszta. Pl. ha 5 év múlva feltesz itt valaki egy kérdést, akinek emiatt nem tk-s a kutyája annak is nekiugrotok, hogy akkor nem is fajtatiszta?


2013. dec. 7. 16:23
 1/6 Zoooz válasza:
0%
egy kutya törzskönyv nélkül is lehet fajtiszta de a törzskönyv semit se jelent nagybátyám kutyákat tanit hoztak neki egy ojan törzskönyves német juhászt hogy na de kutya törzskönyv ellenére semit se tudot meg tanulni a mellete lévö törzskönyv nélküli német juhász meg 2 nap alat belet tanitva
2013. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Zoooz


minden kutya fajtiszta akár van tk akár nincs...


az meg hogy egy kutya hlye vagy okos az nem a tk-tól függ...

2013. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zoooz válasza:
0%
Tudom de akkor sincs értelme a törzskönyvnek bár én a keverék kutyákat jobban kedvelem mert szivosabb mint egy fajtiszta kutya és egyedi a keverék
2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
Jelenleg szünetel a törzskönyvek kiadása, de ettől még a bejegyzett tenyésztőknek van lehetősége regisztrálni az almokat, és később meg fogják kapni rendesen a törzskönyvet. Tehát most is kapnak a fajtatiszta állatok egy átmeneti papírt, ami igazolja a származást, csak azt nem törzskönyvnek hívják.
2013. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kutyák SZÁRMAZÁSI lapot kapnak, nem törzskönyvet.

A törzskönyv az egyesületben van és abba vezetik be az adatokat. Ill a törzskönyvben lévő adatok alapján állítják ki a származási lapot. Oda-vissza. Ha a kutya valamilyen eredmény elér azt rávezetik a származási lapjára és most majd valamelyik egyesületben a törzskönyvbe is bevezetik.

2013. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!