Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kiírtani az...

Hogy tudnám kiírtani az egeret, ha nem jön be a házba, hanem valószínű a padló alatt tanyázik?

Figyelt kérdés
Faházban lakunk, eddig nem volt gond, de most már napok óta a padló alól hallatszik, ahogy rágcsál/kapirgál stb. Fogalmam sincs, hogy hol jön be, és hogy megy oda le, de a lakásba nem jön be!? A hagyományos egércsapdák esélytelenek, hiszen nem tudom a padló alá tenni. Arra gondoltam, hogy a ház körül kéne valami riasztást, de mit? Az ultrahangos csak belül jó, a ragacsból több kilónyi kéne, hogy körbeérjem a házat (mivel nem látni, hogy hol jön be konkrétan).
2013. dec. 31. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán egérméreggel szórd körbe a lakást, közvetlenül a fal mellett mindenhol. De ez csak akkor jöhet szóba, ha nincs a közelben kutya macska vagy egyéb állat.

Esetleg érdemes kihívni az irtókat és tőlük tanácsot kérni, hogy mit tudnak ilyenkor tenni.

De az is lehet, hogy nem is egér, bár ilyenkor elég valószínű.

2013. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Például egy macska???
2013. dec. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha a házban használod az ultrahangos riasztás átmegy a padlón.. viszont készülj fel, hogy simán átrágja a padlót, szóval nem sokára a lakásban is meg fog jelenni.
2013. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges a macskával okoskodni, nekünk több is van (és kb. az összes szomszédnak, mind kinti macskák), mégis van egér a környéken... Ha kapnak enni akkor már nem vadásznak csak játékból, az meg nem elég arra, hogy ne legyenek egerek a háznál.

Másrészről ha nem tudja, hol jut be az egér és épp ezért nem tud csapdát és semmit sem kitenni oda, akkor a macska sem fog tudni bejutni az egérhez, mert valószínűleg nagyon apró kis helyen juthat be. Az is lehet, hogy patkány, az meg képes lyukat is ásni, akár olyat is, mint a vakond, alagutat... Ha nem látja éppen a macska, akkor nem fogja üldözőbe venni, mert jobban érdeklik a madarak vagy az alvás. Sajnos a legtöbb macskánál így van, ritka amelyik akkora vadász, hogy mindent elkapjon.


Az ultrahangos szerintem is jó lenne a padlóhoz is, vagyis ha sikerülne olyat kifogni, ami nem csak átverés, akkor kifejtené hatását ott is.


Amúgy ha bemegy a házba, akkor legalább már könnyebb elkapni. Aztán a nyíláson szórtok be sok patkány ill. egérmérget, mielőtt betömitek.

2014. jan. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!