Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkínzás ellen. Hogyan?

Állatkínzás ellen. Hogyan?

Figyelt kérdés

Máig nem fér a fejembe, hogy egy ilyen talpig liberalista világrendben miért nem lép fel a hatóság az állatkínzás ellen.


Persze próbálkozások vannak. Pár hónap fogházat kapott egy sz*rházi mert elevenen elégett egy macskát.


Ebben a világrendben mindenkinek joga van: a rablóknak, gyilkosoknak, erőszakolóknak, pedofiloknak.

Egyedül az állatoknak nincs joguk, hogy elkerüljék a kegyetlenkedést, kínzást.


Miért hiszi magát az ember ennyire felsőbbrendűbbnek?

Lesz majd valaha változás, mikor az állatkínzás ugyanolyan bűncselekmény lesz, mintha valaki egy gyermeket bánt? (legalább az emberhez közelálló állatokat vegyék emberszámba pl. a kutyát, macskát)


2014. jan. 16. 08:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bizony aki állatot bántalmaz, az előbb-vagy utóbb de embert, gyereket is fog. Ezért (is) kellene komolyan venni. Itt csak azt büntetik keményen aki meglopja az államot, aki embert öl netalán állatot kínoz azt meg lesz.rják. pénz ebszél..
2014. jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Büntetik, csak nem eléggé. A másik probléma meg az, hogy sokan elmennek mellette, nem akarnak feljelentést tenni, vagy félnek ,vagy csak szarnak rá.
2014. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Most nem azért, hogy dicsekedjek, vagy mert azt gondolnám, hogy követendő ez a dolog, de az én nagymamám anno rendszeresen betüzelte a kismacskákat és abban se vagyok biztos, hogy előtte kupán vágta őket (bár szerintem volt ennyi esze, de sose kérdeztem meg tőle). És ezen akkor senki se akadt ki, max én, a gyerek, mert szegény kiscicák... :'( Most meg a nagyim kapna legalább 9 hónap fegyházat, ha ezt csinálná. Szerintem ez elég komoly változás... Persze a nagyim halad a korral és ivartalanítva van a macskája. Szóval a felvilágosítás is klassz, mert a nagyim maga intézte el az ivartalanítást volt rá igénye, tudta, hogy van ilyen, stb. Egyébként a nagyim imádja a macskákat... Csak anno nem volt jobb ötlete a fogamzásgátlásra. Mások zsákba rakták és elásták a kismacskát, kiskutyát élve, vagy kábultan, vagy belevágták a Tiszába, esetleg kivitték a falu/város szélére... És régen ezen tényleg senki se akadt ki, most meg büntetik. Szóval én látok változást.
2014. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Mert sokan úgy gondolják, ezek csak állatok, nem éreznek semmit, fájdalmat se. Már nem egy embertől hallottam ezt a gondolat mentet. Van egy ismerősöm, aki régebben folyton dobálta a macskáját, mondván annak úgy se fáj, vagy napokra be volt zárva a roti egy 2-4 négyzetméteres kenelbe, mondván, neki nem kell hely..., és most egy gazdag, magyar származású családról beszélek. Vagy például ugyanezt mondják a kutyát fül vagy farok vágására; csak nyugodtan, mert úgy se fáj neki. Hallottam régebben buszon két suttyót beszélgetni, az egyik hencegett a másiknak, hogy felrúgott egy kutyát csupán szórakozásból. A másik megkérdezte a hencegőt, hogy mégis miért tette. Na, szerintetek mi volt a válasz? "Mert ez csak egy állat, neki úgyse fáj...

Addig, amíg sokan így gondolkodnak, addig nem lesz változás.

2014. jan. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

3.: amikor a nagymamád ezt csinálta más idők jártak. akkor pl. ha a rendőr elkapta a biciklitolvajt jól megverhette.


ma már nem szabad megverni. be kell vinni. felvenni az adatait és elengedni.

2014. jan. 16. 09:55
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát, ha verést akarsz látni, menj el rendőrnek, hidd el, most is van, akit agyba-főbe vernek bent, aztán azt mondják, hogy elesett szegény, olyan kis ügyetlen.
2014. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
De egyébként szerinted embert lehet verni? Csak állatot nem? Vagy attól, mert ellopott egy biciklit, már verhető? És, ha a macska lefojt egy tyúkot, akkor már be lehet tüzelni? Vagy, ha leveri a kedvenc virágodat, akkor kidobod a másodikról? Érted... Okot mindenre lehet keríteni.
2014. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Különbség ember és állat között: az állat ösztönlény az ember nem az.


Ha tyúkot tart az ember tartsa elzárva hogy se róka, se macska ne férjen hozzá.


Viszont egy ha biciklit kikötök valahová ne vágja el senki a lakatot és tolja el a biciklimet. Vagy van akinél ez ösztönből jön, mint ahogy a kutyák megkergetik a macskákat? Ez elég szomorú. Annak nincs helye a társadalomban.


Amúgy a különbség amit írtál: ártatlan állatot nem szabad verni, bűnözőt meg igen. Van ezzel valami problémád?

Jobban tetszik ha fordítva történik? hiszen a bűnöző ember, az állat meg "csak" állat...

2014. jan. 16. 10:32
 9/24 A kérdező kommentje:

amúgy meg van rendőr ismerősöm. ha megverne valakit (ahogy azt hiszed, hogy csinálják) már címlapon lenne és előzetesben.


nagyon szigorúan meg van kötve a kezük.

2014. jan. 16. 10:34
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

A bűnösség csak nézőpont kérdése. Engem pl. nem érdekel, ha ellopják a bringádat. Sőt, ha nem vagy jó fej, még lehet, hogy örülök is neki. Innentől kezdve az én szememben a tolvaj dicséretet érdemel. Annak, akinek nincs pénze tyúkólra és az utolsó csirkéjét fojtja le a macska, annak a macska bűnös. Akár a macskát is megenné a csirke helyett.


Szóval miért hiszed magad ennyire felsőbbrendűnek? Azt hiszed, számít a bringád? ;) És, ha az én bringámat lopják el? Azt is megvernéd? Pedig még a szavaidat is kiforgattam. Vagy csak a saját bringád tolvaját vernéd meg, mert az mégis csak a te féltve őrzött biciklid... Ha igen, akkor te most ösztönlény vagy? Ha nem, akkor az én bringám tolvaját, vagy a legfőbb haragosodét miért nem vernéd akkora élvezettel, mint azt, aki a te biciklidet lopja el?

2014. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!