Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez a koppenhágai zsiráf...

Ez a koppenhágai zsiráf gyilkosság ez tényleg így történt, vagy csak a média áldozatai vagyunk?

Figyelt kérdés
Lássuk jól értem-e. Adott egy zsiráf, amelyik tenyésztési szempontból értéktelen, nem kell, ezért el akarjuk altatni. Ez eddig még érthető is, ugyanezt megcsinálják egy sertés telepen is (bár kérdés, hogy egy állatkertben miért "értéktelen" egy állat). Állítólag másnak sem kellett. Ez eddig még nagyjából ok. Ezután az ügy nyilvánosságot kap, aláírást gyűjtenek a népek, 2 állatkert is bejelentkezik a zsiráfért, ennek ellenére nem csak hogy megölik szerencsétlent, de nyilvános kivégzést tartanak neki, majd a látogatók szeme láttára bedobják a farkasoknak/oroszlánoknak. Ez komolyan így történt, vagy erős csúsztatás? Mert ha betűről betűre így történt, akkor én nagyon nem értem ezt a sztorit, a miérteket.

2014. febr. 12. 06:36
1 2
 11/19 Pötyös Panni válasza:
51%
2. és 3. válaszoló titeket is fel kéne darabolni mert nem vagytok érdemesek az életre!Két őrült elme ötlete volt, csak rájuk kell nézni látszik hogy mind a kettő súlyos beteg. De az is az , aki ilyet megenged!!Meg az a "szülő" is aki ilyennek teszi ki a gyerekét. Mai világban mikor úgy féltegetik őket hogy még temetőbe vagy temetésre se merik vinni nehogy megsérüljön a kis lelkük de nyilvános kivégzés az belefér.. Ezek a gyerekek nagy eséllyel lesznek szadisták és/vagy állatkínzók.Mindenesetre nem fogják tisztelni az állatokat..Nyilván az emberek sokkolása volt a cél.Mivel millió megoldás létezett volna erre a problémára.Odaajándékozni másik állatkertnek ,ivartalanítani de létezik fogamzásgátló állatoknak is.Hiába írunk alá bármilyen petíciót úgyis azt csinálnak amit akarnak..Teljesen fel vagyok háborodva és mélységesen elítélem!!!!
2014. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

"Ezek a gyerekek nagy eséllyel lesznek szadisták és/vagy állatkínzók."


Forrás? Valami, ami esetleg ezt alátámasztja? Vagy ez a napi fröcsögés, mert a fészbúkon már ráuntak a témára?

Disznóölés, kacsa-csibe vágás folyamatosan zajlik mindenhol. Gyerekek is ugyanúgy végignézik, mert érdekli őket. Nagymamámnak is én segítettem kiskoromban megfogni a csirkét, amíg elvágta a torkát. Nem lettem szadista.

Sulikban is boncolnak állatokat, mert csak így lehet jól megtanulni az anatómiát.

Szeretem, amikor más akarja eldönteni, mi érdekelje a gyereket és mi nem. Nem volt kötelező végignézni a felvágását. Akik mégis végignézték, azokat nyilván érdekelte. Nem értem, miért gond az, hogy egy gyereket érdekel a biológia. 5-6 éves lurkóknak készült könyvekben is már vannak rajzok a belsőszervekről.

A zsiráf pedig ezután eledele lett az oroszlánoknak, semmi sem veszett kárba. Nem sportból, nem élvezetből, nem hanyagságból ölték meg.

Az ilyen álszent dumáktól sokkal többen válnak idegbetegekké. Főleg, hogy ezek az erkölcscsősz divatgrínpíszesek feldarabolnának véleményüket kinyilvánító válaszadókat, szülőket, a gondozók gyerekeit...és még ki tudja.

Érdemes elgondolkodni, hogy akkor itt ki is az igazi őrült.

2014. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
De most komolyan, én megértem, hogy mindenki fel van húzva. Én is nagyon sajnálom szegény zsiráfot. De basszus naponta esztek húst, és hiába nem ti ölitek meg őket, megbízást adtok arra, amikor kifizetitek. Értitek???? Akkor lehetne nyugodt a lelkiismeretetek, ha legalább vegetáriánusok lennétek. De így? A zsiráfkát sajnáljátok, a malackát meg nem? Mert az nem olyan édi? Vagy mert az olyannagyonfini? Nem értem. Ez legalább olyan, mint a náciknál, hogy a zsidók nem ugyanolyan értékűek, mint az árják, őket nyugodtan ki lehet irtani. Nektek meg csak a cuki állatok élete ér valamit? Hibás az állatkert nyilván, de ne gondoljátok, hogy nem történik ez nap mint nap. Csak az nem kap ekkora hírverést. De az is hibás, aki állatkertbe jár, vagy delfináriumba, vagy cirkuszba és hasonló helyekre, aztán félreáll a szája, hogy amint felnőnek a kölykök, már nem kellenek senkinek, és megölik vagy elsuvasztják őket.
2014. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Platypus ***** válasza:
44%
Nem a zsiráf megölése a fő gond, hanem ahogyan tálalták. Én is eszem húst, sőt, gyerekként sokszor segítettem baromfi és nyúlvágásnál is, végignéztem a disznótorokat. Viszont itt mindig van egy nagyon éles határvonal: van olyan állat, amit megölünk és megeszünk, és van olyan, amit simogatunk és nevet adunk neki. Csak úgy lehet ép ésszel állatokat ölni, hogy éles határt húzunk a családtag és az ebéd között. A zsiráfnál ott a hiba, hogy a látogatók számára személyiséggé válik, megszeretik, nevet adnak neki, a gyerek megsimogatja az orrát. És egy ilyen állatot nem lehet anélkül megölni, hogy az emberek ne kivégzésként éljék meg. Ez teljesen várható reakció volt. Belátom, hogy ha fajmegőrzésről van szó, akkor "nácinak" kell lenni. Ha a gének változatossága eltűnik, akkor nem lehet megmenteni egy fajt. 300 közeli rokon zsiráf kevesebbet ér, mint 20 változatos génkészletű, mert az utódokban úgyis találkozni fognak a vérvonalak. Csak valami elfogadhatóbb módon kellett volna megszabadulni szerencsétlen fölöslegessé vált jószágtól. Biztos vagyok benne, hogy lehetett volna olyan szerződést írni, amivel biztosítják a jövőjét magántulajdonban is.
2014. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Az, hogy milyen érzéseket kapcsolunk az egyes állatfajokhoz, az nem változtat a szenvedésük mértékén. Egy zsiráf és egy malac is ugyanolyan ártatlan, ugyanúgy élni szeretne és pont ugyanúgy fáj neki, ha fejbelövik (mert ugye gyakran nem sikerül elsőre). Egy marha élete sem kevésbé értékes egy egzotikus állaténál, csak mert abból kevesebb van, és nevet adtak neki. Egyikük sem ezt a sorsot érdemli. Ráadásul marhahúsos szendviccsel a kézben kritizálni egy zsiráf halálát álszent dolog.
2014. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Pöttyös Panni!

A kettes válaszoló vagyok, és azt gondolom, mindenkinek minden kérdésben más-más véleménye van. Én leírtam az enyémet, amit fenn is tartok. Szerintem álszentség, hogy a húsevők felháborodnak egyetlen zsiráf humánus megölésén.

Az nekem is furcsa, hogy ennyien végignézték, én képtelen lettem volna, de ezzel talán én is álszent vagyok.

De az, hogy leírom a véleményem, szerinted emiatt fel kellene darabolni engem, ez durva és szánalma. Szégyelld magad!

2014. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem értitek, hogy nem az a probléma, hogy meghal egy zsiráf. Ez a vadonban is naponta előfordul, én is eszem húst, elvágom a csirke nyakát, itt most nem az állatok jogairól van szó. A haszon állatoknál mindig azt mondom, hogy aki ezen pampog, gondoljon bele abba, hogy az az állat nem is élhetne, ha az ember nem akarná megenni. De mindegy is, ezen leginkább olyan városiak rugóznak, akik egész életüket panelban töltötték, és húst csak műanyag tálcán, védőgázban láttak. Nem értik a természet rendjét, stb stb... Ez rendben van.


Számomra az a probléma, hogy mindenki fölbolydult a zsiráf megmentésért, ennek ellenére csak azért is kivégzik. Nem értem, hogy miért kellett? Most ezt az egy zsiráfot megmentették volna, na bumm, ettől még nem változott volna a gyakorlat. Milyen világ az, ahol már azt sem érheti el az átlag ember, hogy egy állatkerti zsiráfot ne végezzenek ki? Ez számomra teljesen abszurd, és ijesztő tendencia.

2014. febr. 15. 07:11
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

Hova mentették volna? Ki tudott volna neki kellő nagyságú kifutót biztosítani? Megfelelő kaját? A felháboródok közül vajon hányan finanszírozták volna a gondozását? Elél vagy 30 évig is.

Ez nem egy kiskutya, amire ha ráunnak, kikötik a ház sarkához.

Azok a gondozók döntöttek így, akik foglalkoztak vele, felnevelték. Azaz nyilván előtte végignéztek minden opciót, de ezt találták a legjobb megoldásnak.

(Míg a szörnyülködők csak simogatni, meg "jajj de cukizni" jártak oda és semmilyen felelősséget nem vállaltak soha a zsiráffal.)

2014. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Becixxx ***** válasza:

A felnőtt zsiráf nem szállítható. Belehalna...Mivel nagyon szédülős a hosszú nyaka miatt.

Csak gyerekkorában tudják más állatkertbe vinni...

2015. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!