Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a "legbutább" állatfaj,...

Melyik a "legbutább" állatfaj, amelyik már felismeri, hogy fajtárs van a tükörben? És melyik az, amelyik már rájön, hogy saját magát látja?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
valószínű az ember...
2009. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, nem csak az ember.
2009. dec. 9. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
de az ember a "legbutább" és még ez a legszebb kifejezés...
2009. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz. :)
2009. dec. 9. 19:51
 5/12 anonim ***** válasza:
A főemlősök felismerik magukat a tükörben, más állatról nem tudok.
2009. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintetek a kutyák felismeri? Mert a tudósok szerint 2-3 éves gyerek értelmi szintjén vannak, a kisgyerekek úgy tudom, már felismerik.
2009. dec. 10. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem, a kutyák nem ismerik fel. Nem tudom, hogy valóban egy 2-3 éves gyerek szintjén állnak-e, ez nagyban függ a tanítástól, tartástól, esetenként fajtától, de az elmondható hogy a kutyáknak nincs igazán "átélő képessége" (na ezért lehet néhányan megköveznek:), nem tudják belehelyezni magukatt egy másik személy helyzetébe. Ez pedig a teljes éntudathoz szükséges.

Én is mutattam már a kutyáimnak tükröt, mindkettő azt hiszi hogy egy fajtársat lát, keresik hogy hol lehet, benéznek a tükör mögé, szagolgatják, aztán hamar meg is unják...

Ellenben bonobóknál (törpecsimpánz) végezték a következő kísérletet: odaadták neki a tükröt, hogy nézegesse, persze előszőr ő sem érti tisztán a dolgot, de rövid időn belül rájön a lényegre. És hogy ez mivel bizonyítható? Amikor aludt egy festék pettyet raktak a homlokára. Ébredés után amikor meglátta a tükörképét, egyből a saját homlokához kapott, hogy mi van a fején:)

2009. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. dec. 11. 10:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám felismerik magát. szerintem egyéntől függ. mert 3 kutyám közül csak egy ismeri föl :P (elkezdi nézegetni magát, igazi urihölgy xD)
2009. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És honnan tudod, hogy nem csak fajtársat lát, hanem rájön, hogy az a kutya a tükörben ő?
2009. dec. 13. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!