Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen ló fajtát javasolnátok...

Milyen ló fajtát javasolnátok egy kezdő lótartó számára?

Figyelt kérdés
Olyan lófajtát keresek, mely használható jól megrakott szekér vontatására, mezdőgazdasági munkához ( pl. szántani) és minél nagyobb mértékben legyen igénytelen.
2009. dec. 21. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Igásló. :-(


Ilyet le mersz írni: "minél nagyobb mértékben legyen igénytelen". Azaz ne kelljen ápolni, csak minimálisan etetni, ellegyen egy sötét istállóban nedves szalmán, kovácsot és állatorvost sose kelljen hívni hozzá, de elvégezzen minden nehéz munkát, amire egyébként gépeket kellene venni, karbantartani és fizetni bele a gázolajat, mi? :-(


Egy ilyen ember hagyta nemrég éhen veszni a lovát, mert még annyi pénzt is sajnált az állatorvostól, amennyiért az elaltatta volna a szerencsétlen jószágot.

2009. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, kicsit eltúloztam amit írtam. Ezer bocsánat! Nem vagyok annyira szívtelen, mint az írásomból látszik. Talán tapasztalatlanságom miatt van ez. Nem költenék száezreket egy lóra, csak azért hogy szenvedni lássam. Nem lenne hozzá lelki erőm végignézni. A kérdést azért tettem fel, mert szeretném későbbiekben az életemből kizárni a fogyóban lévő fossilis enerigaforrásokat.
2009. dec. 21. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sodrott vagy hidegvérű ezek jó kocsisok, nyugodtak, jól bírják a ridegtartást. Arra figyelj, hogy legyen egy 3 oldalról védett, tetővel ellátott helye, ahova behúzódhat, illetve télen nagy hidegben legyen inkább istállóban. Tavasztól ősz végéig simán kinn tarthatod, persze mindig legyen elérhető elegendő mennyiségű széna, szalma és víz, és ne egy sártengerbe tartsd, hogy tudjon mit csipegetni. Persze emellé reggel-este abrak (zab, lótáp..stb), ha dolgozik, akkor lehet egy kicsit többet is. Patkolni ugyanúgy kell főleg ha kocsizik, illetve oltásokat beadatni és az évi 3-4 féreghajtás is kell.
2009. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2009. dec. 21. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Hintalovat:D
2009. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!